Ocena kierowcy - Fiat Punto I Hatchback

sdan, 15 lat temu
Rok produkcji 1995
Fiat Punto I Hatchback 1.1 55KM 40kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
Inne : frajda z jazdy. na światłach wyprzedzało nawet niezłe fury :P
Silnik : wycieki, wycieki, wycieki
Układ elektryczny : zwarcia, zwarcia, zwarcia
Inne : ach, szkoda gadać
autko byłoby super gdyby się tyle nie psuło. fajnie mi się nim jeździ, ale za dużo się psuje i za drogo to kosztuje. lecz z drugiej strony ma w końcu 13 lat!
fajnie się kręci, a raczej kręcił. jak przebieg doszedł do 150 tyś. kilometrów to zaczęło się piekło z silnikiem. teraz, w przeciwieństwie do przebiegu 140 tyś, słabo przyspiesza, spadła ilość koni...
no cóż, cały czas coś hałasuje w niej. początkowo mówili, że to łożysko, ale po wymianie stwierdzono, że to wina całej skrzyni, a cyt.:" tego się nie naprawia, tylko wymienia na używaną". :/
twarde zawieszenie co po jeździe po polskich drogach powoduje częste wizyty w serwisie
jak to w autach tej klasy, jak dla mnie sufit ogranicza trochę widoczność w lusterku
niby wszystko ok, ale doprowadza mnie do szału włącznik świateł awaryjnych na kierownicy przed zegarami. strasznie utrudnia jazdę gdy trzeba dużo dziękować :P
wiatrak wentylatora strasznie głośno chodzi. minusem jest to, że brak jest filtra powietrza do kabiny i czasem coś wpadnie do wentylatora. podobno można samemu zrobić, ale to mnie nie przekonuje
bardzo dużo miejsca, zwłaszcza w porównaniu z corsą. z tyłu to nie wiem, bo nikt nie jeździ.
wyciszenie? głośno wszędzie. jazda przy setce już obowiązkowo z zamkniętymi szybami (i nie są to kiepskie opony). choć maska ma jakąś mate to za wiele to nie pomaga
7,8/7,0 - ale paliwo to nie jest problem koszty: ostatnio mały remont silnika- całość 1100 poprzednio wycieki z okolic silnika (3 podejścia mechaników i za każdym razem co innego wymieniali) ok 500 wymiana sprzęgła i innych drobiazgów 400 a to wszystko w przeciągu 6 m-cy inne minusy, to ciągłe usterki elektryki np. włączam tylną wycieraczkę, zapala się dioda ogrzewania tylnej szyby itd
koszt wary autka o ile byłoby dobrze utrzymane. dużo awarii wynika ze złej obsługi serwisowej poprzednich właścicieli (chodzi o silnik)
przechlapane mieć ten samochód pod tym względem często słyszę opinie mechaników "bo to FIAT" denerwuje mnie nawet zamek bagażnika w tym samochodzie, gdzie po wyczytaniu na jednym z forum "po własnoręcznym naprawieniu zamka będzie on w pełni sprawny. nie należy go jednak za często urzywać bo się szybko popsuje"
dwa razy tylko nie dojechałem do mechanika samodzielnie 1. jak linka skrzyni biegów pękła ( koszt ok 500zł) 2. jak doszło do zaśniedzenia jakichś styków i nie chciał w ogóle ruszyć

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 55KM 40kW [l/100km]

7,4