Ocena kierowcy - Fiat Punto I Hatchback

Karoseria : Wnetrze - mnóstwo miejsca
Silnik : Uszczelka pod głowicą
Przeniesienie napędu : Przymarznięte linek skrzyni
Karoseria : Rdzewieje
Jak na tę cenę jest to jedno z lepszych aut które można wybrać. Polecam wersje z innym, mocniejszym silnikiem. Jeżeli ktoś ma dryg mechaniczny to w ogóle jest to świetny wybór - bo auto jest prościutkie w obsłudze, a że psują się pierdoły to nie ma tutaj większego problemu. Także serdecznie polecam tym którzy szukają taniego, pojemnego auta klasy B
Auto jest powolne. Niestety 55 KM furory nie robi. Jeżeli ktoś chce kupić Punto szczerze polecam mocniejszą wersję. Nawet po autostradzie więcej niż te 110-120 nie jadę bo auto ledwo żyje przy 4,5 tys. obrotów. Z tym silnikiem to typowo miejskie auto.
6 biegowa skrzynia. Krótka, strasznie krótka, 1-10 km/h, 2-20 km/h, 3-40 km/h, 4-60 km/h 5-80km/h a 6- w moim przypadku 135km/h - więcej nie jechałem :D
Jak na tanie auto jeździ się przyjemnie. Przyjemne wyważenie pomiędzy komfortem a pewnością prowadzenia. Zawieszenie jest nawet całkiem trwałe i raczej twardawe niż miękkie. Ale nie mam się do czego przyczepić
Auto jest mocno przeszklone. Naprawdę jest w nim świetna widoczność. W porównaniu do Grande Punto jest wręcz świetnie
Wszystko pod ręką, schowek jest, zegarek itd. też. Wporzo
Średniawo. Jeżeli auto ma wymienioną chłodnicę i nagrzewnicę to zaczyna działać przyzwoicie. Jeżeli jeszcze nie zostało to zrobione to tragedia ;) Daję ocenę dla wymienionego sprzętu :D
Naprawdę sporo miejsca jak na autko klasy B. Jest to druga największa zaleta Punciaka. Osoba o wzroście 185 cm spokojnie siedzi z przodu. W 4 osoby można przyjemnie jechać na wakacje. W 5 osób - może nie warto jechać dalej niż 100 km, bo Ci z tyłu siedzą całkiem ściśnięci
Jak to Fiat. Bez rewelacji. Przy wyższych prędkościach jest naprawdę głośno. Przy jeździe do 100 km/h jest przyjemnie. Potem już gorzej
Autko jest super tanie pod tym względem. Kompletny rozrząd - 55 zł. Części są super tanie. Spalanie z tym silnikiem, szczególnie na trasie potrafi zejść spokojnie poniżej 6 l/100 km. Jak się postarać to i pewnie poniżej 5 by zszedł. Jest to główna zaleta Punciaka
Krótko: RE_WE_LA
Sporo. Kopie się sporo pierdół. Elektryka, wyposażenie wnętrza itd. Generalnie to właśnie pierdoły się głównie psują.
Tu raczej nie jest źle. Raczej nie zdarza się taka sytuacja aby auto stanęło i nie odpaliło. Choć i tak bywa. Nie lubi zimy - ostatnio zerwałem linki od skrzyni, raz padła uszczelka pod głowicą. Przymarzają też amortyzatory. Poza tym jest ok.

Usterki Fiat Punto I

Fiat Punto I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu