Ocena kierowcy - Fiat Punto I Hatchback

Wtorek (vtorek@wp.pl), 22 lat temu
Rok produkcji 1998
Fiat Punto I Hatchback 1.1 55KM 40kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
Jak na auto w swojej klasie nie ma co narzekać, bmw to to nie jest ale jeździć się da (i nie kradną tak bardzo), ładnie wygląda (choć to oczywiście rzecz gustu) i jest wdzięcznym samochodzikim pod względem tuningu,
W mieście spoko, na trasie żeby wyprzedzać trzeba porządnie zredukować
Większych problemów nie ma, czasem jedynka i wsteczny nie chcą zaskoczyć za pierwszym razem
Przy normalnej jeździe ok, ale przy szybkim pokonywaniu zakrętów strzasznie się kładzie
Przednie i tylnie słupki to po prostu coś strasznego, po prostu trzeba się przyzwyczaić, oprócz tego ujdzie
Wszystko jest na swoim miejscu,
Jak na wersję bez klimy nie ma co narzekać; w zimie auto szybko się nagrzewa (wystarczy przejechać kilka km), latem (jeżeli jest bardzo gorąco) pozostaje otworzenie okien na maxa :)
Jako kierowca nie mogę narzekać (1,80 wzrostu) i nie muszę odsuwać siedzenia do tyłu na maxa, z tyłu gorzej i jeżeli chcecie jeździć w 5 osób to muszą one być szczupłe
Jest ok, na trasie jeżeli pozamykać okna, to spokojnie można lecieć 120-130 i bez problemu rozmawiać z pasażerami
Tu też ok jeżeli chodzi o spalanie trasa to około 5 l/100 km przy stałej prędkości około 100 km/h, w mieście jeżeli przydeptać gaz to i tak nie skacze mi powyżej 7,5 litra na setke; przeglądy w ASO nigdy nie należały do najtańszych np przegląd po 90000 km to koszt ok 550 zł, naprawy nie są porażająco drogie np. za komplet amorków na tył zapłaciłem ostatnio 260 zł z robocizną a za regenerację wachaczy 400 zł
Popatrzcie na różnicę cen pomiędzy seicento a punto; a później porównajcie te dwa auta, różnica cen mówi sama za siebie
Nie jest najgorzej, chociaż zdarzają się takie rzeczy że coś nie działa a za chwilę z tego ni z owego działa (tak miałem ostatnio z zamkiem bagażnika, zaciął się, a 2 dni później wszystko było w porządku)
Nie zdarzyło mi się jeszcze żebym stanął gdzieś w trasie albo na mieście (odpukać), jeżeli ma się stać coś poważniejszego daje to znać o sobie zazwyczaj wcześniej, jest więc czas na interwencję
Dziennik kosztów dla Fiat Punto I Hatchback 1.1 55KM 40kW
7,6