Ocena kierowcy - Fiat Punto I Hatchback

Silnik 1.7 TD 70KM 51kW
Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: 5 lat
Fiat Punto I Hatchback 1.7 TD 70KM 51kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Piękny dźwięk i turbo, które wciska w fotel, bardzo dobre przyśpieszenie, niskie zużycie paliwa
Następny Fiat lub Alfa Romeo może Lancia. Tani serwis i eksploatacja, ogólnodostępne wszystkie części firmowe jak i doskonałe zamienniki, polecam.
Silnik bardzo elastyczny,piękny dźwięk diesla, moc już od 1000 obr/min, nie ma \"dziury turbinowej\", bardzo wolno się nagrzewał, ale po modyfikacji ogrzewania jest idealnie - mam dwa termostaty, spalanie tej zimy dochodziło do 7,5 litra w mieście.
Biegi włączają się nie idealnie, czasami 1 lub wsteczny mogą \"podnieść ciśnienie\", szczególnie jak bardo się spieszę.
Zawieszenie dużo lepsze jak w Punto z silnikami benzynowymi, bardziej sprężyste.
Duże lusterka zewnętrzne w słupku tylnym szyba, wąski słupek przedni, regulowana wysokość fotela kierowcy. OK.
Wszystko w zasięgu rąk, obsługa intuicyjna, włącznik świateł głównych nie wymaga obecnie ciągłego \"pstrykania\" - światła włączają się po \"zapłonie\", a gasną po wyłączeniu \"zapłonu\".
Po modyfikacji układu ogrzewania jest sucho i ciepło(dwa termostaty - ostrożnie trzeba mieć trochę wiedzy i doświadczenia aby to zrobić, nie polecam samodzielnych przeróbek), wentylator zbiera liście, gdyż brak jest filtra kabinowego w mojej wersji, jednak wymontowanie, oczyszczenie i zamontowanie silnika wentylatora to 5-10 minut.
Pozycja kierowcy jest bardzo dobra 500 km bez wysiłku (fotele skórzane z regulacją wysokości siedziska i podparcia lędźwiowego), ogólnie Fiat dba o te sprawy, znacznie lepiej niż u dużo droższej konkurencji z zachodu Europy czy Azji.
To zależy kto co lubi, słyszę doskonale \"muzykę\" silnika, można też słuchać radia oraz za pomocą zestawu słuchawkowego rozmawiać przez telefon w czasie jazdy.
Miasto max - 7,5 litra, min 6 litrów /trasa max 5,5 litra, min 4,5 litra Wymiana oleju z filtrami około 150 PLN co 10 000 km, Elementy zawieszenia i hamulców od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych - dostępne dobre zamienniki, przednie wkładki hamulcowe są inne niż w samochodach z silnikami benzynowymi kosztują około 60 PLN za komplet dobrej marki, linka ręcznego hamulca po 30 PLN, żarówki świateł mijania u mnie H1 i na drogowych też H1.Zestaw naprawczy wahacza tylnego to 60 PLN - wymiana nie jest skomplikowana, szczęki hamulców tylnych dobrej marki to 55 PLN za komplet, cylinderki hamulcowe tylne po 20 PLN. Ogólnie serwis niedrogi i nieskomplikowany.
Przez pięć lat nie ma znaczącej utraty wartości, może kilka procent, cena zakupu była o kilka procent wyższa niż \"benzyniaka\".
Następne auto też z koncernu Fiat, nie mogę narzekać, polecam ta markę i ten model. Zimą trzeba skrobać szyby i jest zimno w samochodzie po nocy, ale to mają wszyscy którzy nie posiadają garażu.
Nie mogę narzekać, samochód jest OK, po przejechaniu 50 000 km wyłącznie na zimowych oponach mam je do wymiany - niepopularny rozmiar opon 175/60/14 - dostępny zamiennik 165/165/14 - najlepsza jest Dębica, hamulce wymieniałem przy 160 000, więcej nie pamiętam.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 TD 70KM 51kW [l/100km]

5,4