Ocena kierowcy - Fiat Ritmo II Hatchback

http://www.ritmo.prv.pl # ritm0@op.pl, 20 lat temu
Silnik 1.5 KAT 75KM 55kW
Rok produkcji 1986
Fiat Ritmo II Hatchback 1.5 KAT 75KM 55kW 1985-1988 - Oceń swoje auto
Doskonałe autko dla młodych kierowców. Za niedużą kasę można mieć naprawdę przyjemny samochodzik. Polecam! Zapraszam - www.ritmo.prv.pl <- strona o Fiacie Ritmo.
Silnik przed remontem był bardzo elastyczny, ale brał bardzo olej, dużo palił paliwa - 10l/100km. W tejże chwili silnik jest w remoncie, ale na pewno będą odczuwalne zmiany w mocy i przyspieszeniach.
Skrzynka 5-cio biegowa, dobrze się spisuje. Czasem zgrzytnie przy szybkim wkładaniu z 2 na 3 bieg. Raz poluzowała się linka sprzęgła... myślałem, że sprzęgło padło... :-)
Nie ma wspomagania, ale i tak dosyć lekko się kręci. Prowadzi się dobrze, jedzie tam gdzie ja chcę.
Widoczność bardzo dobra we wszystkie strony.
Fotele wygodne, choć na początku miałem w nim fotel kierowcy od Uno (bardzo niewygodny był...). Fotele wymieniłem wszystkie i jest ok. Straciłem tylko dzieloną tylną kanapę... ale nie żałuję, bo jest w lepszym stanie niż poprzedniczka.
Jak na auto bez klimy spisuje się dobrze. W zimie dość szybko się nagrzewa (nie to co Uno :) ) i szyby nie są zaparowane. Latem brakuje klimatyzacji, ale na upały się nie narzeka. Nawiewy są dobre.
Sporo miejsca. I z przodu i z tyłu. Raz wiozłem łącznie 6 osób... :) Ale 4 osoby mają b.wygodnie. Brakuje tylko tylnych zagłówków...
Wyciszenie dobre. Silniczek słychać, ale nie słychać przeraźliwego ryku ani wycia przy deptaniu w pedał. Można spokojnie prowadzić rozmowę przy 140 km/h... Przy wyższych prędkościach nie miałem okazji rozmawiać :) Kiedy auto stoi np. pod światłami, silnika oraz wydechu nie słychać praktycznie w ogóle.
Zużycie paliwa przed remontem silnika - 10 litrów w mieście na 100km. W trasie palił 7-8. Ciekawe jak będzie po remoncie, który jest w toQ. Ceny napraw....średnie...
Za niedużą kasę można kupić ritmiaka w dobrym stanie. Na pewno trzeba będzie włożyć w niego trochę pieniędzy, ale naprawdę warto.
Raz nawalił rozrusznik. Spalił się po prostu. No i poluzowała się linka sprzęgła, przez co nie mogłem zmieniać biegów... (myslałem, ze poleciało sprzęgło) konieczny był hol... Nawalił też kiedyś przełącznik do spryskiwaczy przednich.. ale wystarczyło podgiąć styki.
Nic nie nawaliło z poważnych rzeczy. Choć gdybym nie zaczął remontyować silnika, to nie wiem jak długo by jeszcze pojeździł... Miał prawie 200 tys... Wymieniłem też maglownicę, całe zawieszenie. Auto ma też nowy lakier.
Fiat Ritmo II Hatchback