Ocena kierowcy - Fiat Seicento Van

Michał, 8 lat temu
Rok produkcji 2006
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Fiat Seicento Van 1.1 55KM 40kW 1998-2008 - Oceń swoje auto
Od razu napisze ze od 15 lat jestem listonoszem, seicento jeżdżę od 7 lat i to jest najlepszy samochod jaki mialem do pracy, van z kratką w miare pakowny jesli chodzi o listy/paczki no i bardzo malo pali przy czym jest zwinny i tani w utrzymaniu. Dbam o niego to i odplaca sie niezawodnością. Kupiłem go 2 letniego za ok 10tyś zł z firmy z przebiegiem 70tyś km, łatwo policzyć ze nakręciłem ok 120tyś przez ten czas wymiana sprzegła i docisku (600zł), rozrząd, alternator i rozrusznik (300zł) zawieszenia robię średnio co półtora roku koszt ok 100zł co i tak jest milym zaskoczeniem. Wczesniej uzywalem 2x golf II 1.3bg 87 i 1.6bg 88 i peugeota 306 1.4 bg 98 i seicento 1.1 bg 06 trzyma się najlepiej. Po pierwszym golfie 1.3bg kupiłem peugeota 306 jednak do tej pracy okazał się niewypałem i przesiagłem się spowrotem do golfa tym razem 1.6bg niestety padało w nim wszystko co sie dało więc przyszedł czas na fiata myslalem ze sobie nie poradzi a tu smiga juz 7 rok i oby tak dalej.
191 000 km przebiegu i oprócz wymiany filtrów, olejów i raz rozrządu nic sie z nim nie dzieje, moc ma, oleju nie bierze, pali jezdzi. Samochód od 2006 pracuje z gazem od przebiegu 60km zakładany w ASO Fiata i ten gaz (serwisowany) nie robi na nim wrażenia.
Często wyrabia się gałka biegów, co wpływa na nieprecyzyjne wbijanie biegów dla kogos nieprzyzwyczajonego ale jednak to fiat, mozna to zawsze wymienić, tani koszt.
zwinny, dobry mały fiat.
tu nie mozna zlego słowa powiedzieć wszystko widać a i do małych lusterek mozna sie przyzwyczaić.
mogłoby być lepiej z ogrzewaniem, zwłaszcza w zimie szybko wychładza sie samochod.
dla kierowcy i pasazera obok okej
jak w kazdym fiacie chyba, nawt na postoju słychać plastiki przy 120km/h jest głośno przy 100km/h znośnie
tu bardzo tanio
zalezy czego się szuka jako samochod do pracy np dla listonosza polecam w 100% zwlaszcza vana jednak trzeba poszukać dobrego egzemplarza ponieważ duzo tych vanów jezdziło prawie do śmierci w firmach ale 7l lpg na 100km przemawia
brak albo mało uciążliwe i łatwe do wyeliminowania
jak narazie 191 000 km na lpg i brak takowych

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.1 55KM 40kW [l/100km]