Ocena kierowcy - Fiat Uno I

Ewa, 18 lat temu
Silnik 1.0 i 45KM 33kW
Rok produkcji 1989
Fiat Uno I 1.0 i 45KM 33kW 1985-1989 - Oceń swoje auto
Ja miałam pecha bo poprzedni własciciel nie za bardzo dbał o serwis i wymianę tego co co jakiś czas trzeba wymieniać, a jak już działo się coś żle to grzebał w nim ktoś kto całkiem się na tym nie znał. Po rozebraniu silnika okazało się ze coś tam jest popodłączane na odwrót i tym podobne historie. Kiedy jeżdził to jeżdziło mi się nim dobrze - niestety ciągle ujawniajace sie usterki nie dawały nadziei na zamknięcie dna skarbonki. Bardzo sie cieszę że Fiat przyjął go w rozliczeniu i z przyjemnością pożegnałam moje uno:-)
Silnik Fire nie jest zły - mało pali ale oczywiście nie ma dużej mocy.
Często się zacina, trudno wrzucić wsteczny.
Plus - dość dobrze trzyma się drogi równiez na zakrętach. nie za twardo nie za miękko. Minus - szybko lecą wachacze.
Zepsuł mi się termostat więc miałam podgrzewanie nóg w lecie.
Jak na mój gust dobry kompromis miedzy niedużymi gabarytami zewnetrznymi, a dośc pojemnym wnętrzem. Wygodne fotele. A więc 5 jak na tą klase i rocznik.
Nie wiem dlaczego ale palił coraz mniej (tankowałam nawet 4,5 l na 100) - niestety wszelkie oszczedności zostały pochłonięte przez naprawy. Cześci tanie ale duzo do wymiany.
W porównaniu do aut sprowadzonych drogie jak na swoją klasę, liczyłam ze zrekompensują to niskie koszty eksploatacji ale się przeliczyłam.
Miałam wymianę pompy paliwa, kapitalny remont silnika, naprawę hamulców, wymianę termostatu, a lista napraw rosła zamiast maleć.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 i 45KM 33kW [l/100km]

3,4