Ocena kierowcy - Fiat Uno II

dd, 16 lat temu
Silnik 1.0 i.e 45KM 33kW
Rok produkcji 1999
Fiat Uno II 1.0 i.e 45KM 33kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Ze świateł rakieta, dwójka do 80km/h!! można się nim pościgać... oczywiście w jedną osobę, wystarczy pasażer, żeby zabić dynamikę.
Karoseria : drzwii i progi rdzewieją, 3 lata temu robione i znów jest rdza..
Układ hamulcowy : słabe hamulce, trzeba sie nauczyć, można coś pozmieniać, większe tarcze itp.
Generalnie polecam do jazdy miejskiej, mało pali, mało kosztuje, ubezpieczenie grosze. Czasem coś się zepsuje, ale nie staje w połowie drogi, naprawy śmiesznie tanie, mechanikiem nie jestem, a sam czasem coś w nim zrobię. Takie miejskie jeździdło. Jak się o niego dba to posłuży jeszcze sporo lat... a ja go uwielbiam po prostu i nie sprzedam aż się rozleci :)
Całkiem nieźle jak na 45km, w mieście w nocy ścigam się z hondami i czasami widzę te zdziwione twarze. W trasie konieczna redukcja i chwila zastanowienia :) czy na pewno się zmieszczę? ale do 140 dochodzi lekko, na obwodnicy garwolińskiej 160 - mój rekord... oczywiście na LPG
ciężko wchodzi 1ka na zimnym.. na ciepło 1ka, 3ka i wsteczny haczą. Ale i tak leciutko wchodzą.
Coś stuka, coś puka, ale trzyma się ostro na zakrętach. źle tłumi nierówności i głośno. Ale od czego jest radio.
Ogólnie dobrze, ale lusterka są za małe.
Wszystko pod ręką, tylko awaryjne nie nadają się "do dziękowania" schowane za kierownicą!? kto na to wpadł? Radio na nisko, żeby podgłośnić muszę lekko się pochylić do przodu.
źle - nagrzewa sie długo, ogrzewanie zależne od prędkości jazdy - brzmi dziwnie, wiem. Myślałem, że to tylko mój problem, ale inni też się do tego przyznają. W lecie dmuchawy są dosyć sprawne, ale cholendarnie głośne.
5 osób - żaden problem :) półtora roku dojeżdżaliśmy w piątkę do pracy ok 30km w jedną stronę i było OK. bagażnik kapkę za mały.
po mieście z radiem, nie przeszkadza, na trasie powyżej 120 trzeba podgłaśniać radio...
Naprawy/przeglądy - cokolwiek nie robiłem w 300pln się zmieściłem. Pali 9l/100km gazu - nieważne, czy stolica w korkach, czy trasa z pedałem gazu w podłodze.
trzy lata temu kupiłem za 5000 :) teraz warty jest.... ze 4500 :) trzyma wartość jak japończyk. no dobra żartuje, ale można tanio kupić, mały przebieg bo głównie osoby starsze tym jeżdżą, trochę radości z jazdy jest a do tego bardzo tanie utrzymanie, stać mnie na niego było jako studenta i teraz jakoś nie mogę się z nim pożegnać, choć stać mnie na coś lepszego.
Czasem coś wariuje, czasem zgaśnie, zdarza sie, że naprawi się sam (magiczne auto), gasł mi na wolnych obrotach, myślałem, że to silnik krokowy, zanim pojechałem do mechanika, to przestał?! i jeździ jak ta lala - czasem trzeba w nim podłubać, zresetować komputer... plastiki trzeszczą, ale wszystko jest tak proste, że dwie godzinki + śrubokręt + gąbka = cisza :)
Nic z winy samochodu, z mojej owszem - po wertepach jeździłem i urwałem uszczelkę na półosi, wylał się olej ze skrzyni... dojechałem do mechanika, zalał olejem, uszczelkę wymienił i już 20tysięcy tak zrobiłem :) miałem problem z elektryką - okazało się, że wsadziłem zły bezpiecznik i przepaliłem ścieżkę na skrzynce - nowa ze szrot 25pln i po kłopocie :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.0 i.e 45KM 33kW [l/100km]

9,5