Ocena kierowcy - Fiat Uno II

qubus91, 14 lat temu
Rok produkcji 2001
Fiat Uno II 0.9 39KM 29kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Mały, ale żwawy. Lubi LPG
Karoseria : rdza, rdza i jeszcze raz rdza. chyba jej smakuje ta blacha.
Jak dla mnie auto doskonałe - za 14 zł przejadę 100 km na LPG. Co prawda już mi zdążyli go ukraść, ale na szczęście wrócił do mnie w stanie prawie nienaruszonym.
Co prawda mały, ale daje radę. Do miasta jest to samochód idealny, a jeżeli posiada instalację Lpg, to jazda wychodzi za grosze.
Nie wiem czy to typowa przypadłość, ale czasami ciężko jest znaleźć bieg. Troszeczkę ciężko wchodzi wsteczny ale ogólnie jest ok.
Samochód lekki, zwrotny, prowadzi się bez problemu. Kierownica chodzi jakby posiadała wspomaganie ( a nie posiada gdyż jest to najtańsza wersja :) )
Bardzo dobra, wręcz doskonała, tylko dzięki temu, że słupki w tym aucie są grubości ołówka :)
Samochód przyjazny dla użytkownika. Jest mały, przez co zarówno kierowca jak i pasażerowie mają wszystko w zasięgu ręki. Umiejscowienie radia jednak przeszkadza, mogłoby być troszkę wyżej.
Ogrzewanie w tym aucie jest niestety tragiczne. Trochę czasu mija zanim kabina zdąży się nagrzać.
jak na auto tej klasy jest bardzo przestronne. Z tyłu śmiało mogą jechać 4 \"węższe\" osoby.
Nie ma źle, co prawda sporadycznie sprężyny z tyłu lubią strzelać i to głośno, ale ogólnie poziom wyciszenia jest przyzwoity.
W mieście spalanie to około 7-8 litrów (zarówno benzyna jak i lpg), oczywiście wszystko zależy od stylu jazdy, ale na benzynie można mu śmiało depnąć bez obaw o duży wzrost spalania.
Za te pieniądze człowiek nie dostanie tak dobrego i ekonomicznego pojazdu. Części w cenie malucha, ale maluchem nie przewieziemy komfortowo 5 osób i nie założymy do niego instalacji lpg.
Jak to fiat, lubi się z człowiekiem wadzić. Ale w końcu to włoska maszyna :).
Na razie nie odnotowałem żadnych.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 39KM 29kW [l/100km]

6,9