Ocena kierowcy - Fiat Uno II

grzesio, 20 lat temu
Rok produkcji 1993
Fiat Uno II 1.1 52KM 38kW 1989-1994 - Oceń swoje auto
Było trochę poważnych usterek, ale na drodze nigdy mi nie stanął. Pali niewiele, myślę że mimo napraw jest ekonomiczny. Przejechałem już nim 50kkm i nie narzekam. Poza tym to moje pierwsze auto więc zawsze będę je darzył wielkim sentymentem ;)) UNO RULES !!
przyspieszenie zadowalające, osiągi nie za wysokie ale przynajmniej mandatów nie płace :) spalanie 8l LPG/100, ogólnie całkiem spoko, mulasty jak więcej niż 3 osoby na pokładzie
dałbym czwórkę, bo zestopniowana dobrze, ale synchronizator z 3ki mam popsiuty mi charczy jak ją wrzucam (no chyba że powoli lub przegazówka), wsteczny wchodzi topornie
mam 133kkm i nic nie zmieniałem, to chyba dobrze co nie? Przeglądy przechodzi i amorki są jeszcze ok
bardzo dobra, fakt lusterka trochę małe, ale można się przyzwyczaić
dla mnie bomba, nie za duży nie za mały, zrobiłem w nim dwie przeprowadzki i dało radę. Mimo że w bagażniku butla to jeszcze się cos mieści, mi wystarcza w 100%
Jak po koszu jadę z kolegą to okno otwarte na max bo paruje fest, zimą nagrzewa się szybko, ale za to latem jeszcze szybciej :(
z przodu bez zarzutu, z tyłu wysocy mogą mieć problemy ale kolega 2m+loki nie narzekał
po tym jak zmieniłem łożyska to nawet na 5 ;) da się wytrzymać, nie jest to s-klasse ale w normie
spalanie 8l/100km LPG (średnio) więc uważam że bardzo dobrze, koszt 100 km oscyluje wokół 10zł. Niestety napraw trochę było, napiszę co wymieniłem:gaźnik,aparat zapłonowy,alternator,moduł podciśnieniowy. Eksploatacja normalnie:tłumik, hamulce (tarcze,kloci,szczęki,cylinderki).Żona czasem się wkurza, ale i tak uważam że jest tani w eksploatacji
za dużo tych drobiazgów już było :(
już pisałem: gaźnik (wytopiona dysza), aparat zapłonowy (rozlajerowany), moduł podciśnieniowy (zatkany), alternator (przestał działać) trochę za dużo. Acha no i ta cholerna rdza (nie ma kasy żeby co roku to poprawiać)

Usterki Fiat Uno II

Fiat Uno II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu