Ocena kierowcy - Ford Escape I

KKrzysztof, 12 lat temu
Silnik 3.0 i V6 24V XLT 203KM 149kW
Rok produkcji 2003
Ford Escape I 3.0 i V6 24V XLT 203KM 149kW 2000-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : sądzę że rodzinny SUV potrafi zaskoczyć też innych jak się rusza z pod świateł, auto jest na prawdę dynamiczne,
zdecydowanie polecam to auto każdemu kto szuka nietuzinkowego auta, drugiego takiego na ulicy ciężko znaleźć, wygodny, przestronny, na prawdę fajny samochodzik,
v6 pięknie brzmi, przyśpiesza bardzo dobrze na każdym biegu, jak się zrobi kik down to wciska w fotel, nie ma problemów z wyprzedzaniem,
automat dobrze zmienia biegi, co tu więcej pisać o skrzyni biegów, wymieniłem olej,
przedni napęd doskonale się sprawdza w mieście i na lekkich bezdrożach, chociaż na to drugie to się z dwa razy wybrałem,
duże szyby człowieka otaczają duże lusterka, jest na prawdę fajnie,
wchodząc do tego samochodu wie się wszystko bez czytania instrukcji,
denerwuje trochę brak możliwość zimą osuszenia szyby klimatyzacją, chyba że nie wiem jak to włączyć, to samo obieg zamknięty po prostu ustawia się na zero i zamknięte, a ja wolę jednak dmuchawą dmuchać i sam o tym decydować gdzie, ale to tylko przy obiegu zamkniętym,
przestrzenie nie brakuje, ja podróżuje dwa foteliki dla dzieci + dwójka dorosłych, zdecydowanie wsadzanie i wyciąganie dzieciaków z tego samochodu to wygodna sprawa,
ładnie słychać silnik, ale nie głośno, po prostu ładnie,
zużycie gazu jest rozsądne jak na te gabaryty i mocny silnik,
ja kupiłem tanio, ale cały przegląd oleje itp. eksploatacyjne sprawy musiałem zrobić po zakupie o czym poinformował mnie sprzedający,
kilka rzeczy eksploatacyjnych robiłem, filtry oleje, klocki + tarcze hamulcowe, nie dlatego że były już bardzo złe ale są tanie a klocki wymagały wymiany to przy okazji,
na tą chwilę brak,

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.0 i V6 24V XLT 203KM 149kW [l/100km]