Ocena kierowcy - Ford Fiesta IV

McBeast, 16 lat temu
Silnik 1.3 i 50KM 37kW
Rok produkcji 1997
Ford Fiesta IV 1.3 i 50KM 37kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
Inne : Ilośc miejsca w środku i bagażniku.
Silnik : Silnik krokowy! I wszystko jasne...
Karoseria : Rdza na progach
Białego forda nikt nie ukradnie - nie jest to może jego największa zaleta, ale rzecz nie do pogardzenia :) Drzwi z tyłu także się często przydają
Wersja 50 KM, ponoć nie oferowana na polskim rynku. Mój do kraju przyjechał w 2001 r. Na trasie czasem sprawia kłopoty wyprzedzenie tira jadącego 100 km/h. W mieście bez zastrzeżeń. Największą wadą jest tzw. silnik krokowy mający w założeniu zmniejszyć zużycia paliwa. Bez regularnego, pożądnego czyszczenia zaworu bocznikowego powietrza (i okolicznych części ;) silnik gaśnie gdy tylko zdejmujesz nogę z gazu... Poza tym hałasuje, nawet po regulacji zaworów, terkocze prawei jak diesel (ale się nie psuje :)
Często słabo wchodzi wsteczny, rzadko problemy z piątką, ale jednak.
Może nie jedzie jak po szynach, ale jest całkiem OK.
Wszystko niby OK, ale i tak dwa razy miałem przetarcia tyłu. Zwalę to na konkretne okoliczności "wypadków" i mój brak wyczucia ;)
Nie mam większych zastrzeżeń.
Bez klimy. Ogrzewa bardzo dobrze i schaładza dobrze (nie radzi sobie z temp. pow. 25 st.)
Nie jest to rzecz jasna limuzyna , ale jak się chce można pomieścić 4 pasażerów (w tym trzech powyżej 185 cm).
Przy jeżdzie 3 miejską obwodnicą z prędkością powiedzmy 140-150 lpeij wyłączyć radio, chyba, że ktoś nastawi na 15 poziom...
Nie pali aż tak mało żeby uznać go za bardzo ekonomiczny wybór, na szczęście też nie psuje się az tak dużo żeby go uznać za skarbonkę.
Kupiłem egzemplarz powypadkowy (świadomie) stąd cena była bardzo kokurencyjna. Poza powyższymi usterkami nic się nie działo. Pali jak na taką pojemność silnika i moc jednak ciut za dużo.
Właśnie znów muszę wymienić żarówkę (poprzednia wymiana tej samej 2 lata temu, nie wiem czy to wina elektryki Forda czy zarówki Philipsa:) Poza tym...hm zaczyna cięzko chodizć tylna wycieraczka, po wyłączeniu nie "wraca" na swoje miejsce. Zespuł się też odtwarzacz CD, na razie nie naprawiłem.
Do takich chyba zaliczyć trzeba pęknięcie przewodu hamulcowego przy hamowaniu przed skrzyzowaniem...Prawdopodobnie znajomy poprzedniego właściciela. który "robił" hamulce zapowietrzył je...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 50KM 37kW [l/100km]

7,2