Ocena kierowcy - Ford Galaxy III Van Facelifting

Wojtek, 4 miesiące temu
Silnik 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW
Rok produkcji 2014
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Ford Galaxy III Van Facelifting 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW od 2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Silnik, ekonomiczność i ilość miejsca to żadna niespodzianka ale zaskoczeniem jest zawieszenie. Nic nigdy nie stukało choć przy tych gabarytach jest większe obciążenie zawieszenia
Prawie rok szukałem odpowiedniego auta tego modelu i warto było. Całkowicie świadomy wybór po dobrym rozpoznaniu rynku. Wiedziałem czego szukam chcąc mieć niezawodne i rodzinne auto. Mimo że to stary model to nadal dobrze wygląda. Kolor czarny w wersji titanium, ze wstawkami alu, ksenonami i przyciemnianymi szybami robi robotę. W środku oznaki zużycia są tylko na gałce skrzyni biegów. W tym aucie wszystko się zgadza. Znakomicie się prowadzi, stabilny w zakrętach, pojemny, funkcjonalny z funkcją spania dla 2 osób. Silnik bezawaryjny, mało pali. Jeśli komuś nie zależy na modnym suvie a ma duża rodzinę to jest to optymalny wybór. Nic tylko wybrać auto z pewnej ręki, nawet z przebiegiem 300 tysięcy i cieszyć się jazdą póki jeszcze można prawdziwym autem z prawdziwym silnikiem
Świadomie wybrałem ten silnik PSA jako znany z bezawaryjności, trwałości, a jednocześnie o wystarczającej mocy i zapewniający niskie spalanie. Przez 6 lat użytkowania faktycznie jest bezusterkowy. Żadnych problemów z dwumasą, turbiną, rozrządem (pierwsza wymiana po 180 tys.) czy też DPF mimo że 70-80% jazdy to miasto
Celowo wybrałem manuala, aby uniknąć kosztownych napraw skrzyni automatycznej w tym modelu. Działa sprawnie, dobrze wybiera biegi, choć do ideału brakuje. Jeździłem autami gdzie zmiana biegów była bardziej płynna
Nie ma się wrażenia prowadzenia wielkiego vana. Daje przyjemność z jazdy. Pewny w prowadzeniu i w zakrętach.
Bez uwag
Mimo braku kamer czujniki parkowania robią dobrą robotę. Duże lusterka, duże szyby też na plus. W tej kategorii jako van daje radę
Nic mnie w tym aucie nie irytuje. Łatwo w nim się odnaleźć. Bardzo dużo schowków. Ogromna kieszeń w drzwiach kierowcy, która mieści 1.5 ltr butelkę wody. Ilość miejsca w aucie robi wrażenie
Duża powierzchnia szyb powoduje, że latem jest się pod ostrzałem słońca i ciepłego powietrza. Mimo nawiewów w 2 i 3 rzędzie trudno utrzymać jednolitą tempereturę całego wnętrza. Na plus zimą ogrzewanie foteli i podgrzewana przednia szyba
W tej kategorii to jest mistrzostwo świata! Żaden z obecnie produkowanych modnych SUV -ów nie ma podjazdu do galaxy. W drugim rzędzie trzy niezależne fotele regulowane w przód i tył plus kąt oparcia fotela. Podczas gdy dzieci siedzą w aucie dorosły może wejść do środka i w komforcie zapinać dzieciom pasy w fotelikach. W 3 rzędzie osoby do 170-180 w miarę swobodnie się mieszczą. Auto może też pełnić funkcję minikampera z funkcją spania dla 2 osób. Po złożeniu foteli 2 i 3 rzędu mieści się tam materac o wymiarach 200 cm x 120 cm
Jadąc 130-150 w aucie nie jest głośno, można spokojnie rozmawiać, ale daje się odczuć, że to jest wielkie auto, więc nie jest wyciszone na poziomie aut bardziej zwartych o mniejszej przestrzeni w środku. To nie jest wada a cecha wielkogabarytowego auta
Ocena maksymalna. Brak usterek w połączeniu z ekonomicznym spalaniem mówi samo za siebie. Średnie spalanie z 6 lat użytkowania to 6.7 litra na 100. W mieście dochodzi do 8 litrów. Jazda autostradą przy 130 to 6.7. Nawet wymiana kompletnego rozrządu poza ASO mieści się w 1000 zł
Niskie koszty utrzymania i funkcjonalność za rozsądne pieniądze.
Brak
Jak wyżej