Ocena kierowcy - Ford Kuga II SUV

old driver ADC, 9 lat temu
Silnik 2.0 Duratorq TDCi 163KM 120kW
Rok produkcji 2014
Ford Kuga II SUV 2.0 Duratorq TDCi 163KM 120kW 2012-2014 - Oceń swoje auto
Inne : Bajery: - elektryczny bagażnik - automatyczne światła - "zdalne" parkowanie
Przed zakupem sceptyczne podejście po próbnych jazdach poprzednią wersją kugi. W nowej wersji jestem mile zaskoczony trakcją i dość mocnym silnikiem. Negatywnie jestem zaskoczony spalaniem i wielkością zbiornika - tankowanie co ~600km
Dość mocny, ciągnie od ~1500obr, średnie spalanie na poziomie 8-8,5l moim zdaniem za duże (posiadam starą audicę V6 2,5 tdi i aby uzyskać takie wyniki muszę naprawdę dobrze się starać).
Biegi wchodzą dobrze. Trochę dużo "wajchowania" - wąski zakres momentu obrotowego.
Jestem pozytywnie zaskoczony. Mimo wysoko położonego środku ciężkości dobrze trzyma się drogi, wręcz kusi do szybkiej, agresywnej jazdy.
Dla mnie podstawą są dobre fotele. W kudze to dramat. Krótkie (brak podparcia na podudzie), miękkie, ograniczona regulacja i brak regulacji wysokości u pasażera to jakaś pomyłka. Grubo zastanawiam się nad wymianą na kubełkowe.
Deska rozdzielcza to folklor, jeden wielki jarmark, choć można (trzeba) się przyzwyczaić. Po przejściu z audi (wzorowa ergonomia) wiele rzeczy razi (dobrze, że jest to auto żony)
Za dużo nie mogę powiedzieć (auto dopiero od miesiąca). Na razie nie ma żadnych problemów. Nauczony doświadczeniem zamówiłem auto z piecem (webasto). Nieporozumieniem jest brak pilota do sterowania. Tylko programowanie z kokpitu...? Ktoś kto to używa wie o co chodzi.
Przestrzeń dla kierowcy i pasażera przód dobra, z tyłu jeszcze nie jeździłem
Wyciszenie dobre. Przy prędkościach powyżej 140km szum powietrza. W tej klasie normalne.
Zwiększone koszty na tankowanie (więcej jak liczyłem). Co do pozostałych liczę na rabaty...
Za takie wyposażenie (tytanium plus z pełną listą dodatków - tylko bez automatu) w markach premium musiał bym zapłacić minimum 2x tyle
Za mało czasu
Brak