Ocena kierowcy - Ford Mondeo II Hatchback

Rok produkcji 1999
Ford Mondeo II Hatchback 1.6 16V 95KM 70kW 1999-2001 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Świetne, twarde. Auto pewnie się prowadzi
Karoseria : korozja
Układ elektryczny : przełącznik sterowania szybami
Podsumowaniem niech będzie to, że kupiłbym go jeszcze raz gdybym nie chciał się wyróżniać
Silnik 1.6 z natury ospały. Budzi się przy 3,5 tys. obr. i sie zaczyna jazda (te 95 kucy robi swoje;p). Od świateł do świateł zbiera się jak Audi A4 tdi (90 KM). Aaaaa...silnik ten chodzi jak wiertarka...choć wcześniej tego nienawidziłem teraz mi to nie przeszkadza..
Ogólnie biegi same wchodzą tylko że w moim modelu coś szwankuje, bo 3-jka wchodzi tak na pół i ...zgrzyt... Zobaczymy w zimie co będzie...w internecie są opinie, że wystarczy wymienić poduszkę, a inni twierdzą że olej. I co mi się jeszcze podoba jedynkę można wrzucić przy każdej prędkości.
Twardy, chociaż minął miesiąc zanim sie przyzwyczaiłem świetnie się prowadzi w zakrętach. Hamulce świetne, chociaż jak włączy się ABS to auto słabiaj hamuje, a opony nie popiskują (a chyba powinny??)
Do przodu i na boki ok, tylko do tyłu to już inna bajka (bardzo szerokie tylne słupki i wysoki kuferek w liftbacku)
Perfekcyjnie wręcz wszystko pod ręką zwłaszcza konsola środkowa. Żeby coś wcisnąć nie trzeba odrywać się od fotela:)
...i tu pojawia się problem i nie wiem co postawić, ponieważ muszę wymienić fitr kabinowy, bo strasznie parują w deszczu i w wilgotne dni. Ogrzewanie spełnia swoją rolę + bajer w postaci podgrzewanej przedniej szyby...jak szyby przestaną parować po wymianie filtra to powinna tu być piąteczka
Mnóstwo, i z przodu i z tyłu. Tylko pasażerowie na tylnej kanapie powyżej 180 cm wzrostu obcierają głową o dach. Więcej miejsca niż w Mażdzie 626 GE czy Accordzie 95
Tutaj Ford wymiata...no z wyjątkiem głośnego silnika od 2,5 tys obr. W aucie nie występuje prawie wcale szum powietrza przy dużych prędkościach...zapewne Mondeo jest tak aerodynamiczne
Tak w skrócie ceny części oryginalnych mają sie tak jak zamienników do Mazdy. No, ale to spalanie to nieporozumienie 7,5 litra przy ekonomicznej jeździe?? Co ciekawe auto nie spali więcej niż litr benzyny jeżdżąc agresywniej. Dziwne
Tanie auto, dobrze wyposażone, z trapiącą go korozją, ale nic złego nie mogę mu zarzucić więcej.
Korozja. Auto z 99 roku ma dziurkę w progu i pęcherze na nadkolach. Urwał sie łącznik stabilizatora z tyłu
Brak. Zobaczymy co ze skrzynią biegów będzie się działo w zimie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 95KM 70kW [l/100km]

7,9