Ocena kierowcy - Ford Mondeo II Sedan

Silnik 1.8 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 1998
Ford Mondeo II Sedan 1.8 16V 115KM 85kW 1993-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Bezusterkowosc
Bardzo maly, orginalny przebieg i atrakcyjna cena sklonily mnie do zakupu. Auto znam bardzo dobrze, gdyz posiadalem mondeo I z tym samym silnikiem, ktorym przejechalem bezawaryjnie 300tys km. Ogolnie rzecz biorac moj ford jest autem bardzo przecietnym jesli chodzi o prowadzenie, osiagi a fantastycznym w stosunku jakosc/cena oraz mistrzem niezawodnosci. Najbardziej wkurza mnie brak postepu w stosunku do poprzedniej generacji, no chyba ze potraktujemy mk2 jako samochod po liftingu. Roznica 5 lat w stosunku do poprzednika, ktorego bylem wlascicielem jest wlasciwie niezauwaznalna. W poprzedniku mialem troche lepsza tapicerke, mocniejszy welur. Poza tym brakuje tarcz na tyle, bebny sa co prawda tanszym rozwiazaniem ale z uplywem lat i km czuc wyrazny spadek ich efektywnosci. Boje sie jeszcze o blache ale narazie zero oznak rdzy na karoserii, a auto ma juz przeciez 11 lat. Moja rada- kupowac i zakladac LPG:-d
Silnik jest ok. Jak kazda 16-tka musi krecic sie wysoko aby jechac:) 3 bieg- maks 145 km/h 4 bieg-maks 185 km/h licznikowo do odcinki maks 200 km/h - nie ma szlu we wsi ale normalnie da sie juz jezdzic
Skrzynia chodzi bdb, gorzej od audi, porownywalnie do volvo. Biegi dobrze zestopniowane, zarowno 3 jak i 4 nadaja sie do wyprzedzania. 3 bieg- maks 145 km/h 4 bieg-maks 185 km/h licznikowo do odcinki
lepiej niz poprzednik ale dalej troche za miekko jak dla mnie. Limuzynowato, ze tak to okresle
nie narzekam
bez zarzutow, standardowo
Nie mam co narzekac, klima chodzi ok
Nie jest limuzyna, dlatego nie wymagam od niego przestrzeni zapewniajacej komfort 5 osobom. 4 bardzo wygodnie, 5 juz troche gorzej ale znosnie. Miejsca troche wiecej niz w a4
Jest dobrze
przecietniak, polecam instalacje gazowa. Poprzednikiem przejechalem 150tys bezproblemowo na LPG, bodajze 2 generacji(nie sekwencja) Nie ma cos sie bac o plastikowy kolektor!:)
wg mnie doskonale. Grosze, moje audi z tego rocznika kosztowalo 4 razy tyle:)
Kompletnie nic
to samo