Ocena kierowcy - Ford Mondeo II Sedan

andrae, 19 lat temu
Silnik 1.8 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 2000
Ford Mondeo II Sedan 1.8 16V 115KM 85kW 1993-2001 - Oceń swoje auto
dla mnie OK. Tylko ciut mocniejszy silnik. Może po przeczytaniu opini niektórzy zarzucą mi że nie jeździłem innymi samochodami. Jeździłem ale oceniam tę klasę samochodu i ten przedział cenowy.
1.8 Duratec HE całkiem niezły silniczek. Jednak do tej masy samochodu trochę za słaby. Polecałbym 2,0 lub jeszcze bardziej TDCI. Dla mnie i mojej rodzinki ten 1,8 wystarczy. Słaba elastyczność.
Dość precyzyjne przełączanie biegów, czasami gorzej ze wstecznym.
W tej klasie jest mistrzem. VW Passat to przy nim wóz drabiniasty. Bardzo dobre wspomaganie, Swietne własciwości jezdne. Dobrze trzyma się drogi. Mam ESP co dodatkowo potęguje te właściwości. Polecam dokupienie tej opcji zamiast kolejnych głośników, alufelg lub innych bzdetów, na te dodatki przyjdzie czas później
Lusterka i jeszcze raz lusterka! moje są dość małe. W 2003r już je powiększyli ale nie wiem z jakim skutkiem. Podgrzewane i sterowane elektrycznie.
nie narzekam, no może poza dźwignią sterowania radiem. Jest umieszczona trochę za nisko. Mój wyższy kumpel zachacza o nią kolanem. elaktrycznie ustawiany fotel i regulacja kierownicy w dwóch płaszczyznach pozwala zająć optymalną pozycję.
posiadając klimę nie wiem co to zaparowane szyby. Zimą też jest nieźle.
pokażcie mi większy w tej klasie.
powyżej 140 km/h zaczyna być trochę dokuczliwy
przy tej masie zużycie całkiem niezłe. Jeśli możecie to unikajćie ASO , lepiej poszukać innego zaufanego warsztatu. Ta opinia nie dotyczy Wszystkich ASO ,należy zasięgnąć opini o ASO w swoim mieście.
za te pieniądze to wyposażeni i jakość zasługuje na najwyższą notę. Ocena nie była sponsorowana:)
nie wpływające znacząco na eksploatację
nie miałem i obym nie miał czego życzę posiadaczom i przyszłym użytkownikom

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 115KM 85kW [l/100km]

9,4