Ocena kierowcy - Ford Mondeo II Sedan

Arek, 17 lat temu
Silnik 1.8 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 1998
Ford Mondeo II Sedan 1.8 16V 115KM 85kW 1993-2001 - Oceń swoje auto
ogólnie samochód w porządku jeszcze nigdy mnie nie zawiódł i mam nadzieje że tak pozostanie a daje ocenę na 4 ponieważ jest kilka mankamentów jakie wpisałem wyżej
silniczek w porządku bardzo dynamiczny tylko że troszke mułowaty do 3000 obrotów ale niestety 16V tak ma
skrzynia ok jedynie jak jest zimna troszke biegi haczą szczególnie dwójka
bardzo dobrze trzyma się drogi i na zakrętach i przy dużej szybkości
widoczność niezła ale moim zdaniem troszke za szerokie słupki przy przedniej szybie ponieważ przy skręcaniu w prawo z krzyżówki ograniczają widoczność
tutaj nie mam żadnych zastrzeżeń
tu niestety muszę wpisać że przeciętnie ponieważ mam problem z parowaniem szyb szczególnie w zimie i nie wiem czym to jest spowodowane ale ogrzewanie jest ok bardzo szybko łapie temperaturę.
bardzo dużo miejsca dla kierowcy jak i pasażerów także bardzo duży i wygodny samochód a siedzenie kubełkowe pozwalają na długie trasy bez "prostowania kości"
wyciszenie bardzo dobre, w środku można rozmawiać bez problemów nawet przy dużej szybkości ale zauważyłem taki dziwny szum jakby jedne z drzwi nie były domknięte ale ogólnie ok
no i przyszedł czas na to na co wszyscy czekają ;) no i niestety muszę troszkę niektórych troszkę zmartwić ponieważ samochód na trasie w lecie z włączoną klimą spalił mi 8 litrów ale na mieście nie jest zbytnio oszczędny 12 litrów a w zimie jeszcze trzeba dodać ok 2l tylko że praktycznie na zimnym silniku "(dom-praca)
samochód bardzo dobrze wyposażony "full wypas" za niewielką cenę i w porównaniu do innych samochodów nie zamieniłbym na żaden inny
czasami takie drobiazgi zawodzą np. przyciski opuszczania i podnoszenia szyb często się zacinają albo przycisk podnoszenia i opuszczania siedzenia kierowcy całkiem się zepsuł ale ogólnie to nie są jakieś poważne usterki
odpukać ale jeszcze takich nie miałem

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 115KM 85kW [l/100km]

9,7