Ocena kierowcy - Ford Mondeo II Sedan

kkrzysztof, 17 lat temu
Silnik 1.8 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Ford Mondeo II Sedan 1.8 TD 90KM 66kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Duże, zadbane, przestronne auto, kupione jako 9-latek za 13 tys.: lepszego auta w tej cenie nie znalazłem. Jak dla mnie jest idealne: duże, dosyć mocne, w miarę oszczędne.
Cicho, czysto, bez problemów.
Przydałyby się większe przełożenia.
Prosta czy zakręty - nie ma różnicy. Wchodzi śmiało, bez większych przechyłów i problemów.
Podczas jazdy widoczność jest prawie idealna, jeśli jednak chodzi o widoczność podczas parkowania to jest już o wiele gorzej (mam sedana).
Wszystko jest tam gdzie powinno być, jednak brak podłokietnika robi swoje.
Tak jak powinno być.
Z przodu jest ogromna przestrzeń dla kierowcy i pasażera, z tyłu jest ok, w zależności od ułożenia foteli osób siedzących z przodu.
Przy 120 można bez problemu rozmawiać. Tylko delikatny szum opon, powietrza i lekko silnika.
Jak na dosyć spore auto, zużycie jest ok. W mieście raczej nie jest oszczędny (między 8 a 9l, Wrocław), ale się nie dziwię: co chwila skrzyżowanie-czyli ruszaj i hamuj. Ciężar auta robi swoje. Na trasie jest już zdecydowanie lepiej. Jadąc do 100 spalanie wynosi coś kolo 5l. Na autostradzie jest jeszcze minimalnie lepiej (ale jak można jechać na autostadzie 90 czy 100km/h :D ).
Długo szukałem auta dużego, w miarę oszczędnego i taniego. To jest chyba najleprzy wybór (przynajmniej w tym czasie kiedy go kupowałem: 2006r.)
Jak na razie tylko głośnik zaczął mi charczeć, i osłonka z żarówki w przednim reflektorze spadła. Poza tym jak na razie jest ok.
Szykuje mi się wymiana sprzęgła, a z tego co się dowiaduję nie jest to tania wymiana: sama robocizna waha się między 400 z 500zl, plus cena sprzęgła między 500 a 750zł w zależności od firmy. Poza tym jak na razie reszta chodzi bez zarzutu.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TD 90KM 66kW [l/100km]

6,7