Ford Mondeo III 2.0 TDDi 115KM 2001-2007 - Oceń swoje auto

Oceny Ford Mondeo III 2.0 TDDi 115KM 2001-2007

2% gorzej niż w segmencie Klasa średnia (4,18)

dodano 14.03.2011 10:19:16 przez

Duży, baaardzo wygodny i komfortowy samochód za niewielką cenę. Radość z jazdy spora, dobrze się prowadzi a na autostradzie jedzie się jak po sznurku. Pomimo dużych gabarytów - ma prawie 5metrów długości nie ma kłopotów z parkowaniem (bez czujników - w kombi są dla mnie niepotrzebne). Wygląda elegancko, wg. niektórych wręcz prestiżowo, mimo już sporego czasu od premiery nie postarzał się a IMHO to najładniejsze duże kombi na rynku (może obok volvo). W środku jest ładne - moim zdaniem zdecydowanie ładniejsze od np. Avensis. Mój egzemplarz sam przywiozłem z Niemiec. Przejechałem nim ponad 50 tys km i w dalszym ciągu mi się podoba. Przewieźć można wszystko - ja "obsłużyłem" tym 2 przeprowadzki i zadziwia mnie pakowność bagażnika. Gdyby nie awaryjność można byłoby się zachwycać :) Niestety potrafi się zepsuć - o ile drobiazgi mi nie przeszkadzają to awarie rozrusznika (zaliczyłem dwie), turbosprężarki i przede wszystkim sprzęgła są dużym mankamentem. Kupiłbym go ponownie gdybym mógł, teraz jednak ze względu na drogę do domu muszę kupić suva.

dodano 13.09.2009 22:01:40 przez

Powiem tak to moj pierwszy Ford i odrazu taki duzy i w wersji GHIA oprucz xenonow i fabrycznej navi mam wszystko np skora i wentylkowano podgrzewane forele, pelna elektryke itp Wszystko dziala jak powinno naprawde jestem zadowolony ja i moja zona jezdzi sie nam dobrze wygodnie i tanio co chyba jest najwazniejsze a opinie typu F... G... W... powiem tak ilu ludzi tyle gostow wybralem Mondziaka bo za takie pieniadze to niekupil bym nic godnego uwagi w tym roczniku i z tym wyposazeniem mam wielu znajomych i kazdy inna marke chwali i inna gani a wszystko i tak zalezy od tego jaki egzemplaz sie trafi i jak sie go uzytkuje ps znam ludzi ktorzy maja Bentleya Continentala GT i jada go strasznie to to fura z bardzo wysokiej polki. Wiec moja rada dbajcie o swoje auta zamiast katowac je do granic wytrzymalosci a potem pisac opinie ze jest do dupy itp tu zacytuje mojego dziadka "jak dbasz to tak masz" i to jest naprawde swieta racja.

dodano 14.05.2010 22:54:11 przez

Powiem tak. Nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na to auto. Kupiłem go swego czasu za bodajże 23tys. Auto jest jak dla mnie mega komfortowe. Mogłoby byc nieco (ale naprawde to szczegół) bardziej wyciszone. Bardzo elastyczny silnik, sczególnie przy większych prędkościach. Cholernie ekonomiczny. Mój egzemplarz jak narazie oprócz alternatora totalnie bezawaryjny. Jak na auta w tym przedziale cenowym jest to model zasługujący na szczególną uwagę. Ogromna przestrzeń, jakość materiałów bardzo dobra, po 2003 jeszcze lepsza. Świetnie się prowadzi. Zawieszenie nie za miękkie i nie za twarde. Nowa C4 picasso jest np nieco twardsza. Moja wersja silnikowa to nie rakieta ale nie kupowałem go z myślą o ściganiu się spod świateł. Rewelacyjny baaardzo komfortowy, duży wozik. Od serca polecam.

dodano 13.04.2011 10:02:55 przez

Samochód kupiłem w lutym 2010 z przebiegiem licznikowym 190 tys. Skusiłem się atrakcyjnymi cenami tego modelu, teraz już wiem dlaczego takie są :) Ogólnie to fajne auto, pojemne, wygodne, silnik DI jest pozbawiony usterkowego systemu common rail, ma fajną dynamikę. Ale wszystko do czasu gdy nie zacznie coś szwankować. Auto lubi być kapryśne i jest dość ciężkie w diagnostyce, komp. pokładowy niechętnie wyswietla błędy, mechanicy narzekają na cięzki dostęp do osprzetu silnika który jest dość zaawansowany, no i ceny części które są wyższe niż w przypadku konkurencji.

dodano 04.12.2011 17:02:27 przez

Polecam ;) Autko może pali troche więcej niż ekonomiczne diesle ale dzięki temu jest w miare twarde i nie wymaga super czystego paliwa. Polecam silniki TDDi ponieważ generacje TDCi niestety nie udała sie w fordach, bynajmniej tych starszych rocznikowo. Nadchodzi zima i jak narazie autko jeździ super, trzeba pamietać, że silniki TDDi nie lubią za bardzo żwawych podróży, wystarczy spokojnie jeździć żeby zmieścić się w spalaniu 7 litrów po mieście i 5.2 litra na trasie (a to zwykły diesel!)

dodano 11.09.2008 00:12:23 przez

Zalety: Bardzo ładna sylwetka, rewelacyjne prowadzenie, bardzo wygodny szczególnie na długie trasy, Bardzo dobrze wyposażony m.in. w podgrzewaną przednią szybę która wg. mnie jest największym atutem tego auta (zimą radość nie do opisania)Wady: dość wysokie spalanie, problemy związane z tylnym zawieszeniem (chyba nie na PL drogi)wycieki oleju z silnika (auto ma swój przebieg) Jednak warto wybrać MONDEO niż przereklamowanego PASSATA

dodano 30.09.2009 13:18:15 przez

Jestem naprawdę zadowolony z wyboru Mondeo. Silnik jest co prawda trochę za głośny, jednak rekompensuje to niezawodnością i spalaniem. Komfort podróżowania nie pozostawia wiele do życzenia. Póki co - mój egzemplarz sprawuje się prawie jak Toyota - LAĆ I JECHAĆ. Oczywiście w myśl zasady jak dbasz tak masz nie można zapominać o przeglądach i wymianach części eksploatacyjnych (płyny, filtry).

dodano 12.05.2009 13:50:07 przez

Autko ma wiele zalet: wygodne, duże, mocne, pakowne. Świetne zawieszenie i widoczność. Dla rodziny z dzieckiem idealne, a i poszaleć na trasie troszkę już można. Efekt psuje niekulturalna praca silnika na niskich obrotach i wysoka usterkowość. Niska ocena za 4 awarie w ciągu dwóch lat, które unieruchomiły samochód. Auto służy do jeżdżenia a nie spełniania funkcji rzeźby ogrodowej.

dodano 01.09.2011 11:23:15 przez

Według mnie auto godne polecenia. Oczywiście jak każde auto ma kilka mankamentów. Z mankamentów przede wszystkim słaba jakość blach (lubią rdzewieć) i skrzynia biegów. Ale plusów jest zdecydowanie więcej. Auto w miarę ekonomiczne, dynamiczne a przy tym dużo ładniejsze od np. nudnych niemieckich klasyków. Cena tych aut jest bardzo atrakcyjna. Polecem

dodano 21.02.2014 22:33:44 przez

forda posiadałem ponad 5 lat i ogólnie samochód był fajny, gdyby nie awarie. przez 1,5 użytkowania w samochodzie nic nie dotykałem. ford jest bardzo wygodny, a miejsca w środku jest jak w ch*j i jeszcze więcej. spalanie jest duże w porównaniu do TDI jest kosmiczne. ostatni ford w moim ży**** na prawdę odradzam, szkoda czasu, nerwów i pieniędzy !

Demonstracyjny Infiniti Q50 Premium

Demonstracyjny Infiniti Q50 Premium

Rocznik: 2013. Przebieg: 11 500 km. Silnik: 2.1 170KM, diesel.

Demonstracyjny Infiniti Q50 Q50 S Hybrid AWD

Demonstracyjny Infiniti Q50 Q50 S Hybrid AWD

Rocznik: 2014. Przebieg: 7 000 km. Silnik: 3.5 364KM, .

Kierowcy, którzy oglądali Ford Mondeo, oglądali także

Dowiedz się więcej o Ford Mondeo

Przeczytaj o Ford Mondeo

Pewna inwestycja - Ford Mondeo IV
Pewna inwestycja - Ford Mondeo IV Wciąż prezentuje się atrakcyjnie, ma przestronne wnętrze, świetnie jeździ, a turbodoładowany silnik EcoBoost o mocy 160 KM zapewnia przyzwoite osiągi i niewielkie spalanie. Ford Mondeo kombi jest mocny w każdej kategorii, chociaż nie jest najtańszą propozycją.

Ford Mondeo III 2.0 TDDi 115KM 2001-2007 121