Ford Mondeo III 2.0 TDDi 90KM 2001-2007 - Oceń swoje auto

(396 ocen)

Ford Mondeo III Sedan - Oceń swoje auto Sedan

(622 oceny)

Oceny Ford Mondeo III 2.0 TDDi 90KM 2001-2007

Podobnie jak w segmencie Klasa średnia (4,18)

dodano 10.03.2009 przez

Auto oceniam pozytywnie... dużo lepiej od podobnych którymi jeździłem głównie służbowo i nie biorę pod uwagę tego że auta zajeżdżone (Skoda Octawia, Opel Vectra, Toyota Avensis czy VW Passat) akurat posiadam auto które poza dwustrefową klimą, szyberdachem i skórą ma wszystko.... np. 7" Navi (do którego znaleźć mapy na Polskę to nielada wyzwanie), podgrzewanie siedzenia itd. itp..... jest dla mnie udanym modelem... dużym i w miarę niezawodnym a na pewno autem które się doskonale prowadzi (wzór do którego ciężko się inny nawet zbliżyć). A teraz ponarzekam.... auto z deczka mułowate (heh wcześniej miałem kilkukrotnie większe stado kucyków pod maską), irytujący EGR miga mi po oczach kontrolką silnika, a koszt zaworu..... horrendalny, po 170 tysiach padło koło dwu masowe (choć to pewnie wynik mojego stylu jazdy),

dodano 19.06.2012 przez

Dobry samochód za rozsądne pieniądze. Nie taki zły jak ludzie mówią. Dzięki niższej cenie zakupu, jesteś wstanie naprawić samochód i osiągnąć poziom cenowy rozklekotanego Passata czy Audi :D. Szkoda tylko, że nie prowadzi się tak jak BMW :-/ i 90KM TDDI to masakra :-/, ale może się uspokoję trochę. Brakuje mi wysokich obrotów i mocy :-/ Hamulce są na styk. Strasznie nurkuje przy ostrym hamowaniu. Ciągnąć silnik powyżej 3000obr/min mam wrażenie, że go katuje. Dla mnie najlepszy samochodem do tej pory była Nissan Maxima (3.0 automat od 9.5 trasa na LPG i do 15LPG W-wa), ale ceny i dostępność części powalają na kolana. Tak samo jak znalezienie kogoś, kto potrafi to auto zdiagnozować i naprawić.

dodano 28.10.2014 przez

Auto jeżeli chodzi o silnik rewelacja! Zero problemów, bez pompo wtrysków, łańcuch rozrządu, zawsze pali na dotyk, tanie części, prosta konstrukcja i tylko TDDI ! Uwaga na TDCI ! Jeżeli chodzi o moc, miałem wiele aut i np. meriva 1.7 dti isuzu czy np. Xsara Picasso 2.0 HDI, albo nawet Alhambra 1.9 TDI były mniej dynamiczne niż ten mondziak. Ma dobry moment obrotowy, na autostradzie jechałem nim 193km/h. Z wyprzedzaniem też nie ma problemów, jestem bardzo zadowolony. Za taką kasę nie kupicie lepszego auta! Jedyna wada do której można się doczepić to na drzwiach od środka pojawia się na rantach "ruda".

dodano 08.06.2010 przez

Samochód oceniam na prawdę bardzo dobrze. Zdecydowałem się na sprzedaż AUDI A4 1.9 TDI FL 1999r. bo ilość drobnych usterek np. zawieszenia, napinacza kompresora klimatyzacji, tylnej rolety bagażnika mnie zaczeły mocno drażnić (mój portfel również. Polecono mi Forda i zdecydowałem sie za cenę sprzedaży auto 10-cio letniego kupić 5 letniego Forda. Nie żałuję ani sekundy. Da się odczuć różnicę materiałów użytych do produkcji ale jeśli ktoś nie jeździł dobrze utrzymanym Audi lub BMW to nie odczuje żadnego dyskomfortu. POLECAM.

dodano 28.08.2010 przez

Jak zawsze, tak i tym razem możemy wskazać na zalety i wady. Zalety to duże gabaryty, solidny silnik, dobrze zestrojona skrzynia biegów, nienachalny design wnętrza, dobre trzymanie się drogi i niewyszukany ale jednak akceptowalny komfort. Wady? Jak wyżej. Ocena za całokształt? Raczej przeciętnie. Wady samochodu można oczywiście niwelować przyzwoitym serwisem, ale w Polsce trudno taki znaleźć. Nie ta kultura techniczna i nie ta przyzwoitość biznesowa.

dodano 09.11.2010 przez

Jako całokształt autko oceniam bardzo pozytywnie, mimo kilku mankamentów (dla mnie to drobnostki). Jak ktoś nie uważa się za nie wiadomo jakiego burżuja i nie zalży mu na lansowaniu się nie wiadomo jakimi autkami, to na pewno będzie zadowolony z samochodu. jest to prosty, niezawodny samochód, wygodny, przestrzenny, idealny dla całej rodziny :)

dodano 11.06.2012 przez

Dziesięć lat temu pozbyłem się swojej Sierry. Do dziś wspominam ją jako swoje najlepsze auto. Później przechodziłem kilka kolejnych (plus 2 służbowe) i wróciłem do korzeni. Teraz mogę mówić, że cała saga Sierra- Mondeo jest wyjątkowo udana. Przestrzeń, dynamika, niezawodność a przy tym oszczędność. Jak trochę dozbieram to zmieniam na MKIV

dodano 15.03.2012 przez

Ogólnie auto posiadam od niedawna wcześniej miałem mondeo ale MK II również w kombi. Autko wygodne i przestronne spalanie mogło by być mniejsze porównując do mojego ostatniego samochodu Avensis ale może być. Moc może troszkę mała ale nie po to kupuje się kombi by nim szaleć jak sportowym autem, to jest samochód do dostojnej jazdy :)

dodano 14.07.2010 przez

ogólnie dobrze ale czy kupiłm bym jeszcze raz - nie wiem, zastanowiłbym się czy diesla bo raczej nie jest opłacalne jak ktoś robi ok 20 - 25 tys km rocznie, zakup droższy i uytrzymanie diesla jak cos walnie to w tys zł.no i w 99% diesle za granicą sa zajeżdzone i do nas sprzedawane, bezyniaka można kupić mniej skatowanego,

dodano 22.01.2010 przez

Auto naprawdę warte zakupu. Za sensowną cenę otrzymujemy porządny samochód. Czasami daje się we znaki jego masa ale np jak mi wjechała babka w bok swoim tylnym zderzakiem to autentycznie NIE MA NAJMNIEJSZEGO ŚLADU. Nie jest to więc auto papierowe a solidnie wykonany twardziel. Polecam