Ocena kierowcy - Ford Mustang V Coupe

Mateusz, 3 lata temu
Silnik 4.0 i V6 12V 212KM 156kW
Rok produkcji 2009
Ford Mustang V Coupe 4.0 i V6 12V 212KM 156kW 2005-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : brak jakich wycieków problemów z samym silnikiem
Zawieszenie : tuleje szybko się zużywają wymiana nie jest droga ale uciążliwa
Samochód fajny w 100% spełniający wymagania jakie wobec niego miałem .Nie doskonały ale wszystkiego mieć nie można. Samochód kupiony używany wymagał drobnych napraw i modyfikacji ale nie były to wysokie koszy a teraz komfort jazdy jest o niebo lepszy. Samochód służy mi do jazdy na co dzień . Kupiłem go z zamiarem użytkowania a nie zabawki .To poczciwe 4.0 w zupełności daje rade w użytkowaniu codziennym a i przyciąga wzrok . Mój pojazd ma instalacje LPG i się tego nie wstydzę samochód jeździ dziennie sporo kilometrów, nie kupowałem samochodu z nastawieniem na osiągi i moc tylko na użytek własny . Wiem ze znajdą sie tacy co będą się śmiali z GAZU ale to nie 5.0 lub więcej gdzie wiadomo czego oczekujemy . Natomiast odwieczny problem "Braku mocy" komentuje tak , wystarcza mi w zupełności to co mam jeśli ktoś twierdzi ze słaby i ma mało to proszę wybrać wersje GT/Shellby .
Silnik nie ma może kosmicznych osiągów ale w zupełności wystarczające do typowej jazdy dziennej. Brzmi fajnie, nie sprawi problemów "Jak dbasz tak masz " wymaga wielkich wkładów finansowych kiedy zaniedbasz podstawowe czynności.
Mogła by być ciut lepiej synchronizowana ale przy spokojnej jeździe działa porwanie . Trzeba przyzwyczaić się do gazu i poczuć kiedy zmienia biegi by nie wpaść w poślizg kiedy to oczywiście nie jest naszym zamiarem
Samochód początkowa średnio się prowadził. Po wymianie amortyzatorów i tulei wrzuceniu szerszych kół . Jest dobrze nawet bardzo
Brak problemów z utrzymanie w dobrym stanie poza maska która jest z alu wiec musi się po jakim czasie trochę utleni jak w każdym innym samochodzie ć. Pojawiły się drobne bąble na krawędziach ps . nie mam szpachli na samochodzie :)
Widomo ze są samochody z lepsza widocznością ale tutaj nie o to chodzi . Pozycja za kółkiem jest jak jest nie siedzimy w suv-ie czy innym kredensie na kółkach (nikogo tutaj nie planuje obrażać :P ) by być wysoko i wszystko widzieć
Wszystko co ma być jest pod ręką .Boli tylko ze klapa bagażnika nie ma przycisku otwierania w samochodzie za to minus jedna gwiazdka niby detal ale dla mnie bardzo uciążliwy
Działa super lepiej niż w większości samochodów niema klimy automatycznej ,ale to nie problem. w innych samochodach mam automat a finalnie dział gorzej od tej tutaj
Przód jest wygodnie komfortowo nawet podczas długich podróży, z tyłu może być całkiem fajnie pod warunkiem ze masz mniej niż 170 cm wzrostu. Często jeździmy w 4 ,znajomi właśnie są nie za wysocy i się nie skarżą .
Czasem bywa za głośno ale to głównie kwestia wydech. Jeśli założymy wydech z przepustnicą jak w moim wypadku to potrafię mieć w samochodzie całkiem cicho słyszę tylko V6 . Problem jest jednak na autostradzie bez ramkowe drzwi lubią puszczać wiatr do środka
Dostępność części jest raczej bezproblemowa a co do ceny to chyba większość osób kupujących ten samochód, liczy się z tym ze oryginały musza mieć w cenie transport za morza wiec nie powinno być tematu
cena jest bardzo trafna do jakości
delikatnie rozszczeliła się chłodnica ale niskim kosztem została uszczelniona. radio zepsuła się zmieniarka więcej uwag brak
brak poważnych usterek tylko elementy eksploatacyjne i ewentualni wycieki ale to głównie sprowadzało się do wymiany węzy

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.0 i V6 12V 212KM 156kW [l/100km]

15,2