Ocena kierowcy - Ford Orion III

góral, 18 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 105KM 77kW
Rok produkcji 1992
Ford Orion III 1.8 i 16V 105KM 77kW 1992-1994 - Oceń swoje auto
Bardzo przyjemny samochód szczególnie w tej wersji. Jeżeli ktoś chce mieć niedrogi, dobrze wyposażony i komfortowy samochów to to jest właśnie to. Ma bardziej nowoczesny wygląd niż np. Golf II. Silnik dobrze się spisuje co nie raz dziwi właściceli niby lepszych samochodów, zpominaja jednak, że ja pod maską mam 16V i to jednak robi różnicę.
Bardzo dobrze się zbiera, spokojnie jedzie się nim 120-140 km/h
Tylko wsteczny czasami zatrzeszczy
Po wymianie sworzni jest dobrze, ale znając polskie drogi niedługo znowu trzeba będzie poprawiać, szczególnie po zimie.
bez zastrzeżeń
Wszystko jest na swoim miejscu.
Czasami przy deszczu nagle zaczyna mi parować szyba, ale dmuchawa po zwiekszeniu obrotów radzi sobie z tym problemem. Szybko się nagrzewa gdy chce się miec ciepło a i w lecie wentylacja działa bez zastrzeżeń.
Z przodu jest wystarczająco dużo miejsca, natomiast w tyle wieksze osoby maja problemy, szczególnie te za mną, gdyż ja jestem wysoki ;) Najlepiej gdy z tyłu siedzą sobie 2 osoby.
Bez zastrzeżeń, jakby nie obrotomierz, to nie raz pomyślałbym sobie że silnik mi zgasł ;)
Jak na tepojemność to jest bardzo dobrze. Części są trochę droższe niż np. do opla
j.w.
Jedyne co mi nie zawsze działa to kontrolka paliwa i niskiego poziomu płynu w spryskiwaczach.
Jak narazie brak, a w ciągu 14 miesięcy przejechałem nim 46 tyś. km
Ford Orion III