Ocena kierowcy - Ford Probe I

KArdyniak, 10 lat temu
Silnik 2.2 Turbo 147KM 108kW
Rok produkcji 1992
Ford Probe I 2.2 Turbo 147KM 108kW 1989-1992 - Oceń swoje auto
Silnik : Ten dźwięk i te turbo ;).
Karoseria : rdzewieje, ale ja mam zakonserwowane autko żywicą i nic mnie się nie ima ;)
Silnik : Na forum często opisują problem z zapłonem.
Układ elektryczny : Wadliwy
Auto z amerykańsko-japońską linią która jest ponadczasowa. Ludzie się za autkiem oglądają, bo nie wiedzą co to jest. Autko ma swoje humory, ale daje radochę z jazdy.
Silnik na wtryskach , wspaniały dźwięk!. Zbiera się gdzieś przy 3000obrotów, natomiast przy 4k obrotów załącza się turbina i wówczas jest istnym szatanem.
Zmienia bardzo dobrze, ale bez rewelacji. Nie narzekam ;)
Regulowane zawieszenie wspaniale się spisuje. Rozstaw osi i szerokie opony = ogromna przyczepność.
Do przodu i na boki w sam raz, natomiast ja mam zasłonięte szyby z tyłu (tylnia od klapa odsłonięta) i jest troche problem z wyjeżdżaniem, zwłaszcza, że ma długi tyłek.
Trzeba się przyzwyczaić co gdzie jest. Elektrycznie regulowany fotel z wieloma stopniami do ustawienia zapewnia nam idealną pozycję za kierownicą.
Nie narzekam ;)
Kierowca i pasażer obok mają mnóstwo miejsca. Z tyłu jest mniej wiadomo coupe, ale ten fordzik ma zdecydowanie więcej miejsca od innych coupe. Spokojnie można jechać w trasę z kompletem osób (4 osoby)
Słabo, ale wolę drzwi bez ramek i mieć trochę więcej hałasu w środku niż drzwi z ramkami ;)...
Na benzynie jeżdżę tylko do wysokich obrotów i wówczas spalanie jest ogromne więc nawet nie wiem dokładnie :D. Na gazie przy umiarkowanej jeździe (zmiana biegu w przedziale 3k - 4.5k obrotów). Czasem wdepnę trochę więcej na gazie. W ten czas wychodzi mi 30pln-100km przy 2.30pln/litr gazu. Na autostradzie przy 150-170km/h pali tyle samo. Mozna spokojnie zejść niżej. Ceny rzeczy eksploatacyjnych też nie odbiega od norm. (70pln amorek, 160pln komplet klocków na 4 koła, świece po 12pln... Nie jest źle ;))
Trochę przepłaciłem, ale za to mam auto, które nie boi się rdzy, a spalanie jest niskie jak na coupe:).
Elektryka się psuje i to dość mocno. Na policjantach czasem mi wycieraczki same się włączają. Elektryka to minus w tym aucie.
Nie było i raczej nie będzie. Auto które ma 2.2 silnik a tylko 147km przekłada się na żywotność silnika;).

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.2 Turbo 147KM 108kW [l/100km]

10,7