Ocena kierowcy - Ford Transit IV

Butcho, 13 lat temu
Silnik 2.5 D 75KM 55kW
Rok produkcji 1998
Ford Transit IV 2.5 D 75KM 55kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Pancerne zawieszenie jak na nasze drogi OBOWIĄZKOWE.Silnik również daje rady bez turbo a 140km/h ciągnie - tylko lać paliwo :/
Karoseria : Jest zakonserwowany ale co jakiś czas jakiś mały pryszcz
Przeniesienie napędu : Ktoś mi coś mowił o tych krzyżakach ale na przeglądzie nic nie mowił
Silnik : Pompa paliwa ale spokojnie zestaw naprawczy 50zł
Ten model i rocznik wart tego
Ja jeżdze głównie na pusto, mam trochę narzędzi.Jestem zadowolony z tego silnika bo specjalnie nie chciałem z turbo.Na te 12 miesięcy trochę powoziłem też i cięższych ładunków i jedyna usterka związana z silnikiem to pompa paliwa która zaczeła przeciekać ale mimo usterki nie zawiódł mnie i spokojnie sobie dojechałem do celu i jeszcze pojeżdziłem pare dni(max 60km/h) a mechanik naprawił ją zestawem naprawczym i całość 150zł teraz jeżdze nim na pusto 140km/h.
Trochę jedynka się wbija tak sobie ale nie narzekam ja się przyzwycziłem i mi się dobrze jeżdzi.
Nie znosi ja mam bezwypadkowego.W zakręty wchodzi dość dobrze.
Jak dla mnie idealnie
Nie jest aerodynamiczny :-).Klakson jest jak wajcha do kierunkowskazów więc trochę cieżko zatrąbić w emocjach ale może to i dobrze.
Na 1 wentylator troche mi czasami piszczy, słychać paski ale nie jest tak zawsze.Głównie jak jade po dziurach to zaczyna piszczeć.Ogólnie wszystko dobrze działa
Mam 195cm i super uwielbiam ten samochód.Wreszcie dużo przestrzeni.Jeżdziłem trasy 600km z jedyn przystankiem na tankowanie a w osobówce po 200km jestem połamany.Pasażerownie jako tak wchodzi jeszcze 2.
Jak to bus ale nie jest żle.Dopiero przy dużych prędkościach troche go słychać ale ja zrobiłem sobie fajnie radyjko i nie słysze go.
No i doszliśmy do tego co jest jedynym mankamentem czyli spalanie.Ja jeżdzę głównie miasto i często go zapalam i gaszę, spalanie 10l.Po krajowych jeżdze 70km/h i dalej mi pali 10l.Po autostardzie jeżdzę 130km/h i dalej pali 10l.Przeglądy i naprawy w dobrej cenie, można go samemu naprawiać jak ktoś się zna, wszędzie wsadzi łape i odkręci co trzeba.
za 10tyś jeżdzę i dobrze mi się jeżdzi
Nie widze narazie.Tylko ten wentylator na 1 troche czasami popiskuje.Do zegarów wleciała mucha i leżą jej zwłoki.Zimą nie chciał mi zapalać ale mam assistance i przyjeżdzali z klemami i działał.Dodam ze mam future najmocniejsza i przy -20 już nie odpali.Swieca zarowa wymieniona
Mimo tej pompy paliwa dojechał, i za to cenie ten samochód.W Niemczech na autostradzie stały mietki i audi i vw a ja jechałem :)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 D 75KM 55kW [l/100km]

Ford Transit IV