Ocena kierowcy - Ford Windstar II

Adcki, 13 lat temu
Silnik 3.8 V6 203KM 149kW
Rok produkcji 2000
Ford Windstar II 3.8 V6 203KM 149kW 1999-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : Przestrzeń i swoboba.
Należy się dobre 4+ Gdyby nie temat ekonomiczności (no i może zabezpieczenia antykorozyjnego które pozostawia wiele do życzenia) to było by to idealne rodzinne, przestronne i komfortowe auto. ja jestem ze swojego Winniego zadowolony.
Wolnoobrotowa v6-ka pracuje bardzo kulturalnie. Ładnie zbiera się już od niskich obrotów i z niebywałą łatwością nadaje autu prędkości. Przyśpieszenie tego kolosa wprawi w zdziwienie nie jedno auto osobowe. Ładne brzmienie i świadomość że ma się pod maską coś więcej wywołuje uśmiech na twarzy który nie schodzi z niej do momentu wizyty na stacji benzynowej ;-)
Troszkę leniwa czterobiegowa skrzynia nie lubi zbyt wysokich obrotów i gwałtownego deptania pedału gazu. Odpowiednio użytkowana sprawuje się dobrze. Warto zastosować dodatkową chłodnicę oleju skrzyni i dbać o jego okresowe wymiany.
Przyjemne, lekko pracujące wspomaganie kierownicy, skutecznie niweluje poczucie, iż steruje się dwu tonowym pojazdem. Zawieszenie dość miękkie, bujające się na zakrętach wymaga przyzwyczajenia - ale ten typ tak ma. Ogólnie zawieszenie dość proste a jego trwałość zależy w dużej mierze od jakości zastosowanych części.
Z uwagi na wysoką pozycje za kierownicą i gabaryty samochodu widoczność jest bardzo dobra. Z góry można popatrzeć na mniej komfortowe auta.
Jak w amerykańskim samochodzie, sporo schowków, uchwyty na kubki, podłokietniki, a wszystko w zasięgu ręki i na odpowiednim miejscu. Auto nie wymaga nauki obsługi - deska jest bardzo ergonomiczna a sięgając intuicyjnie po dowolny przełącznik jest on właśnie tam gdzie powinien się znajdować.
Masa różnych nawiewów i różnorodność ich kombinacji sprawnie wentyluje auto. Baarrrdzzzo wydajna klima potrafi szybko schłodzić auto, nawet w największe upały. Ogrzewania jeszcze nie sprawdzałem ale mam nadzieję że okaże się również skuteczne i wydajne.
Co tu dużo pisać - po prostu wielkie auto z mnóstwem przestrzeni dla kierowcy i pasażerów. Siedem osób podróżuje bardzo wygodnie i jeszcze jest miejsce na niezły bagaż. Po złożeni tylnej kanapy i wyjęciu jej z auta - mamy małego busa
Jest na dobrym poziomie choć mogło by być jeszcze troszkę lepiej - ale mocna 4 się należy.
Duży benzynowy silnik 3,8 V6, automatyczna skrzynia biegów i ponad dwie tony na kołach - odpowiedzcie sobie sami. Ja ten temat wolę przemilczeć.
Myślę że w relacji finansowej Ford Windstar bije każdą konkurencję na głowę. Z pewnością powiecie że są dużo lepsze, ładniejsze, fajniejsze, itd. auta - ale trzeba za nie zapłacić duuuużo więcej, często dwa, trzy razy więcej. To jest właśnie najmocniejszy atut Forda że za relatywnie niedużą kwotę można poczuć się jak gość zasiadając za kierownica takiego auta.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.8 V6 203KM 149kW [l/100km]

13,2