Ocena kierowcy - Honda City V

tomek_W-wa, 17 lat temu
Silnik 1.4 i 83KM 61kW
Rok produkcji 2006
Honda City V 1.4 i 83KM 61kW 2002-2011 - Oceń swoje auto
samochód godny polecenia dla rodziny 2+1 lub 2+2 z bardzo dużym bagażnikiem. Jestem bardzo zadowolony - silnik - spalanie - wnętrze, na prawdę warto ją mieć, w porónaniu do Thali i Albea - City to samochód z półki wyższej.
pracuje rewelacyjnie, b. szybko uzyskuje odpowiednią temperaturę, miło mruczy - a osiągi nie są złe -pamiętajmy, że to samochodzik rodzinny
mogę tylko porównać z poprzednim moim samochodem R. Megane - super, krótkie przełożenia, doskonale zestrojona
trochę głośne przednie zawieszenie ale nie jest źle, chociaż mogłoby być trochę b.komfortowe
gdyby nie szeroki przedni słupek byłaby doskonała
wszystko na swoim miejscu, w końcu to nieduży samochód rodzinny - bagażnik - polecam City m. in. z tego względu
OK
nie jestem wysoką osobą więc nie narzekam - jesteśmy rodziną 2+1 i miejsca jest b. dużo nawet dla rodziny 2+2 - jest porównywalna ilością miejsca z R. Megane, na tylnich siedzeniach jest chyba więcej miejsca.
do ok. 110 km/h cicho, powyżej fajny pomruk silniczka i to wniej jest najfaniejsze
jest to samochód z silniczkiem benzynowym, który spala tyle co disel - jest to największa zaleta samochodu z tym silnikiem 1.4 i-DSI, 2 zawory i 2 świece na cylinder. Dobre osiągi - małe spalanie/nie wykonywaem przeglądu, ale pierwszy to koszty 400 - 450 PLN
full opcja za nieco ponad 50 tyś.? czemu nie, jakość kosztuje Można oczywiście za tą cenę kupić np. F. Focusa gołego z dużym spalaniem, mniejszyn bagażnikiem, gorszym wykończeniem itd. ale porównanie Forda i Hondy...sami wiecie, że nie ma sensu
zastanawiałem się nad zakupem F. Albea lub R. Thalia - kupiłem H. City ze względu na wykończenie tzn. lepsze materiały i ich spasowanie i oczywiście jest to Japończyk
nie było posiadam ją dwa m-ce, mam nadzieję, że będzie tak dalej za kilka lat

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 83KM 61kW [l/100km]

5,4