Ocena kierowcy - Honda Civic IV Hatchback

Rok produkcji 1990
Honda Civic IV Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW 1987-1991 - Oceń swoje auto
Inne : Jest po prostu niezawodny
Karoseria : Trzeba uważać na rdzę
Dła młodego kierowcy - rewelacja . Można nauczyć sie jeździć samochodem mając do dyspozycji wystarczającą moc do sprawnego poruszania sie . Jednak dla ludzi bardziej doświadczonych ten silnik bedzie po prostu za słaby . Ogólnie samochód naprawdę godny uwagi ale najlepiej z wiekszym silnikiem .
Jak na tak małą pojemność całkiem nieźle radzi sobie z tą budą . Do miasta wystarczający ale przy większych prędkościach zaczynają się schody .
Pomimo wysokiego przebiegu , biegi wchodzą bardzo pewnie . Standardowo jak to w starych hondach wsteczny czasem nie chce wskoczyć .
Trzyma się drogi jak przyspawana . Prowadzi się pewnie a zakręty to czysta przyjemność .
Nie jest to mocna strona tego samochodu ale przecież nie o to w nim chodzi .
Wszystko pod ręką , ok .
Grzeje porządnie a kiedy potrzeba to dmucha chłodnym powietrzem , jak najbardziej ok .
Kierowca i pasażer z przodu mają bardzo dużo swobody . Co do pasażerów z tylnej kanapy na pewno jest tu gorzej no ale przecież to nie limuzyna :)
Na niskich obrotach jest ok ale kiedy zaczynają się wysokie obroty robi się na prawdę głośno. No ale to Honda przecież o to tu chodzi . Nikt nie kupuje starej Hondy po to żeby było w niej cicho .
Części w miarę łatwo dostępne, nie są zbyt drogie . Jeśli potrafi się jeździć ekonomicznie to nie puści z torbami nawet właścicieli z niezbyt zasobnym portfelem.
Bardzo dobry stosunek jakości do ceny . Tak na prawdę za grosze otrzymujemy na prawdę solidny samochód.
Podczas roku jeżdżenia Hanią nie musiałem robić przy niej dosłownie NIC. Lałem gaz i benzynę i cieszyłem sie niezawodną maszyną . Być może trafiłem na zadbany egzemplarz a może po prostu jest to tak dobry samochód :)
Z samochodem nie działo sie nic . Niezależnie od pory roku i pogody dzielnie mi służył .

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16V 75KM 55kW [l/100km]

8,3