Ocena kierowcy - Honda Civic V Hatchback

Silnik 1.3 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1995
Honda Civic V Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Karoseria : nadkola tylnie
Kocham jezdzic moja Hondo co chyba jest najwazniejsze. I stac mnie ja utrzymac i kupic jako studentowi co tez nie jest bez znaczenia
Co prawda jezdze od nie dawna ale mam prace taka ze moge porownac z 3 letnia Corsa, Astra I, i cieniasami i siencieniasami :) Jezdzilem tez Astra II. I najciszej jest w Hondzie. podobnie z kultura pracy jesli spadaja obroty do normalnych 600 obr./s to nic sie drgan nie czuje jest tak jagby silnik nie pracowal. Kopa ma po 3000 obr. i jest w miare elastyczny.
Pieknie chodzi precyzyjnie i leciutko 1 palcem zmieniam. Czasami mam jedynie problem jak redukuje sie do 2 biegu wtedy ciezko wchodzi z wyzszych biegow i przy wiekrzych predkosciach
Prowadzi sie pewnie nawet przy zakretach 90 st. przy predkosci 60 km/h trzyma sie jezdni rewelacyjnie
Dobra widocznosc po mimo malej szybki na tyle ale zato jest lusterko panoramiczne idealnie dopasowane to tylniej szybki przez co widac wszystko dobrze
Wszystko na miejscu tylko regulatory temperatury mnie denerwuja bo przesuwanie bywa cizkie i nie wygodne reszta bez zazutow. I fajnie wlaczniki swiatel i wycieraczek.
Jak na jesien wszystko grzeje para szybko znika. Co w zimie napisze jeszcze.
Przestrzen ogromna nawet w polonezie nie mam tyle miejsca na nogi bo jestem wysoki. Z pasazerem obko sie nie ocieram narazie tego nie zaluje ale jak by siedziala fajna dziewczyna obok to niestety dosc duza odlegloc moze przeszkadzac :)
Nic nie moge powiedziec ludzie pisali za po 120 km/h robi sie glosno. NIEPRAWDA. Ja jechalem 140km/h i nawet troche radie nie podglasnialem a rozmowa z pasazerem nie byla utrudniona.
Zuzycie na oko moge powiedziec bo jako student nie tankowalem jeszcze do pelna ale okolo 7,2 l w miescie i ponoc 5,0 na trasie ale tego tez nie sprawdzalem. Dodam ze 7,2 w samiutkim miescie przy duzych korkach i obnizonej teperatuze. Naprawy cuz musze wymienic oslony przedniej tuleji wachaczy co kusztuja 50zl zamiennik i 140 orginal. Oraz pozniej jeszcze cale wachacze tylnie co kosztuje ogrinal 1080zl ale starczy na kolejne 12zl bo ja mam jeszcze od nowosci i do piero za jakis czas mam je zmienic
Cena jak za takie auto w takim stanie z takim spalaniem i ekonomia niepsujace sie i nie zawodne to chyba rewelka
Po 12 latach narazie 3 diody w podswietleniu ogrzewania i 1 w tarczach zegara i 1 w wlaczniku swiatel przeciwmglowych i 1 kierunkowskaz boczny. Dodam ze podswietlenie pali sie w zalezosci od upodobania czasami przy podskoku sie wlaczaja
Narazie brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16V 75KM 55kW [l/100km]