Ocena kierowcy - Honda Civic V Hatchback

Marcin, 18 lat temu
Silnik 1.5 Vtec-E 90KM 66kW
Rok produkcji 1993
Honda Civic V Hatchback 1.5 Vtec-E 90KM 66kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Jak na 12 - letnie autko rewelacja, pali jak złotko, nawet zimny na mrozie. Nigdy mnie nie zawiódł pomimo lat i przebiegu - a jestem pewny że przywieziony zza granicy miał licznik skręcany (niestety za późno to zauważyłem) - wydaje mi się że ma nakręcone dobrze 250 tys. i jedzie dalej! 5++
Silniczek 1.5 sprawuje się nieźle. Mocy ma dosyć, wyprzedzanie nie sprawia problemów, a powyżej 4 tys. budzi się w nim mała bestia;) 5-
Przebieg ponad 200 tys. i zero problemów, nic nie haczy, biegi wchodzą leciutko i bez zgrzytów, nic się nie zacina. 4+
Duży plus- świetnie trzyma się drogi, na minus wskażę nietrwałe elementy zawieszenia, gumy do wymiany co 10 tys. może dlatego że to jakieś podróby, założyłem dwa razy droższe oryginalne więc mam nadzieję że to się zmieni. Trochę niski, więc na progach i krawężnikach trzeba uważać, ale coś za coś - dzięki temu zakręty to pestka. 4-
Nisko ale dobrze, może minimalnie gorzej do tyłu przez szybę, ale lusterka świetnie to uzupełniają. 4+
Wszystko na swoim miejscu, dokładnie tam gdzie być powinno, wsiadasz i czujesz się jakbyś jeździł nim od zawsze. 5+
Grzeje nienajgorzej i w miarę szybko się nagrzewa. 4
Jeżdżę tylko jako kierowca, powiem więc tylko o przodzie - rewelacja. Mam prawie 190 cm a miejsca jak w autobusie, spokojnie można wyciągnąć nogi i nie trzeba się ściskać, no chyba że z dzewczyną, tu przestrzeni również wystarczy na wszystko :D 5++
Wyciszenie to niestety nie rewelacja, choć nie powiem żeby coś wyło nadzwyczaj głośno. Radyjko włączone i można śmigać, bez niego to silnik słychać dosyć mocno. 3
Paliwo - jak na 1.5 rewelacja - jeżdżę na gazie i pali średnio 8 l, na trasie ok. 7,5 l . Na benzynie nie jeździłem za wiele ale też nieźle. Ocena: 5 Co do części to moje pierwsze auto i nie mam porównania zbyt wielkiego, ale trochę kosztują, zresztą poza zawieszeniem i paskiem nie wiem bo nic nie kupowałem a przejechjałem ponad 40 tys :)
Kupiony w szale zakupów zagranicznych aut więc trochę przepłaciłem. Teraz za 5 - 6 tys. można kupić takie samo autko, które nieźle się prezentuje, jest niezawodne i wygodne.
Wszystko gra. 5
Brak! 5+