Ocena kierowcy - Honda Civic X Hatchback 5d

FrancooZ, 6 lat temu
Silnik 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
Rok produkcji 2017
Honda Civic X Hatchback 5d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW 2017-2019 - Oceń swoje auto
Karoseria : Bardzo dużo miejsca w środku, pomimo średnich jak na tę klasę wymiarów.
To jest samochód... inny niż pozostałe kompakty będące dostępne na rynku nowych samochodów kompaktowych w Polsce. Zaczynając od wyglądu zewnętrznego, poprzez obfitujący w miejsce środek kończąc na bardzo dużym bagażniku. Design niektórym nie podoba się. Zwłaszcza tył auta, który jest bardzo kontrowersyjny. Natomiast wersja SPORT/SPORT Plus posiadająca dodatkowo nakładki na zderzakach i progach ma jeszcze... piękny centralnie umieszczony podwójny wydech. Uwierzcie - robi robotę. Pomimo tego, że nie brzmi rasowo, ale jego widok podbija serce kierowcom jadącym za nowym Civiciem. Moja Honda jest w kolorze czarnym. Ma czarne felgi, czarną podsufitkę, czarną tapicerkę i przyciemniane szyby. Wygląda obłędnie. Pozostałe wrażenia, poniżej.
Bardzo elastyczny, ekonomiczny - jak na wartości mocowe podane przez producenta. Generalnie - najlepszy wybór to 1,5 TB. Szybko zbiera się do jazdy. Wyprzedzanie nie stanowi żadnego problemu. Samochód jest po pierwszym przeglądzie - brak poboru oleju 0W20.
Cóż... Nie jest to dwusprzęgłowe DSG, PDK czy inne, ale CVT. CVT inne niż wszystkie. Płynnie dobiera rozstaw stożków. Brak jakichkolwiek szarpnięć. Pomocne przy wyprzedaniu są łopatki przy kierownicy.
Prowadzi się bardzo precyzyjnie. Doskonale sprawdza się układ zmiennej sztywności amortyzatorów. Idealna sprawa przy pokonywaniu ciasnych zakrętów oraz przy jeździe autostradą/drogą ekspresową.
Bardzo słaby lakier. Niemiłosiernie się rysuje. Samochód mam 4 miesiąc, a jest porysowany tak, jakby miał przynajmniej 60000km przebiegu i 2 lata... Tu Honda delikatnie rzecz ujmując dała d***.
Widoczność do tyłu - bardzo kiepska. Sytuację ratuje kamera cofania z 3 ustawieniami trybów oraz systemem CTM - który pozwala mi wyjechać z parkingu pomimo ustawienia się wielkiego samochodu lub przy wyjeździe z bramy tyłem przy dużym ruchu.
bardzo poprawna
w porządku - nie zaobserwowałem żadnych problemów
Bardzo dużo miejsca i dla kierowcy i dla pasażerów - łącznie z tyłem :)
ok
Przegląd A+B wyniósł mnie ok 960 zł. Cena raczej przystępna...
Kwota ponad 100000 zł to kwota bardzo duża. Materiały, z których wykonany jest samochód są średnie. Mając jednak na uwadze legendarną niezawodność, mam nadzieję na kilkuletnią bezproblemową eksploatację auta.
brak
brak