Ocena kierowcy - Honda Civic X Hatchback 5d

Borczin, 8 miesięcy temu
Silnik 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
Rok produkcji 2017
Honda Civic X Hatchback 5d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW 2017-2019 - Oceń swoje auto
Ogólna ocena na plus, adekwatna do ceny samochodu, ja póki co bez problemów chociaż co nieco mogę od siebie dodać po ponad roku użytkowania. Samochód w białym kolorze z przyciemnionymi szybami prezentuje się nienagannie. Zwraca na siebie uwagę, bagażnik spory, można uznać ze wystarczający jednakże kosztem bagażnika i miejsca na nogi tracimy na wielkości baku paliwa, samochód posiada jedynie 40l, co uważam za niezbyt uciążliwa sytuacja ale komuś mogłoby to przeszkadzać. Bardzo słabe wykonanie klapy bagażnika od wewnątrz, wręcz mizerne na poziomie fiata jak i podczas większej prędkości na autostradzie ja zauważam trzęsąca się maskę przednia. Prymitywne oświetlenie w wnętrzu samochodu. Z reszty jestem bardzo zadowolony, wiec musze uznać ze na czymś musieli ugrać żeby coś innego nie zawodziło. Użytkuje Hanię nadal i uważam ze jeśli ktoś nie chce wydawać aż tyle kasy na niemieckie samochody i popiera japońska motoryzacje to zdecydowanie warty temat to rozważenia
Silnik bez zarzutów ! Pracuje równo, cichutko, ładnie się zbiera, spokojnie daje radę na długich trasach a raz w miesiącu jeżdżę nim do Polski.
Posiadam wersje z automatyczna skrzynia biegów, przy przebiegu 70 tysięcy wymieniłem olej skrzyni biegów i nigdy do tej pory nie było żadnych problemów.
Tutaj musiałbym dodać, ze jeżdżąc po autostradach na masce przedniej zauważalne jest kilka malutkich odprysków, ewidentnie od kamieni. Mi to jakoś mocno nie przeszkadza ale sadze ze warstwa lakieru mogłaby byc zwyczajnie grubsza.
Nie ma szału ale daje radę.
Tutaj duży minus samochodu w porównaniu z niemieckimi samochodami. Powyżej 130-140 jest to zwyczajnie odczuwalne.
Tutaj musze dodać, ze serwis w porównaniu z niemieckimi samochodami jest o nieporównywalnie tańszy, także na plus.
dokładnie po 5 latach od wyprodukowania samochodu padł akumulator wiec wymagał wymiany
Przy przebiegu, 70 tysięcy wystąpił problem z katalizatorem (na szczęście obowiązywała gwarancja)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW [l/100km]

6,7