Ocena kierowcy - Honda Civic X Sedan 4d

pp, 6 lat temu
Silnik 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW
Rok produkcji 2017
Honda Civic X Sedan 4d 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW 2017-2019 - Oceń swoje auto
Na razie rewelacyjny samochód. Zwraca uwagę bo nie ma ich jeszcze na ulicach (mam tu na myśli wersję sedan).
Wiadomo, że póki co to żaden przebieg, ale na razie jest bdb.
Trochę ciężko wskakuje wsteczny, ale precyzja jest wysokim poziomie - jak to w hondzie.
Po 3 latach jeżdżenia francuzem ponownie wróciłem do japończyków. Jeśli miałbym nawiązać do tamtego błędu to komfort jest chyba jedyną kategorią gdzie można postawić znak równości pomiędzy tymi samochodami. Pomimo tego, że Civic to jednak kompakt, a nie segment D to nie uważam żeby był mniej komfortowy. Trochę twardsze zawieszenie. Mi to pasuje.
Nie można się do niczego przyczepić
Bez zarzutu. Przydałby się nawiew dla pasażerów z tyłu.
Jak na kompakt to bardzo dużo miejsca. Chyba więcej niż w accordzie VII, który też był rewelacyjny.
Wyciszenie na wysokim poziomie. Przy agresywnym przyspieszeniu fajnie mruczy silnik.
Dla mnie ok. Ciężko się odnieść do spalania ale w trasie przy spokojnej jeździe można śmiało zejść w okolicę 5l z groszami. Autostrada przy prędkościach 160-170 8 l średnio. Miasto 8,5-10 l w zależności od ciężkości nogi.
Tani nie jest, ale jak ktoś jest świadomy jaką markę kupuje to będzie zadowolony. Ja mam wersję elegance i chyba niczego mu nie brakuje.
Brak i oby tak dalej.
Po poprzednim samochodzie nie dopuszczam nawet takiej myśli. Swoje w serwisie wysiedziałem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 VTEC Turbo 182KM 134kW [l/100km]

7,8