Ocena kierowcy - Honda Logo

cobra4321, 13 lat temu
Rok produkcji 1999
Honda Logo 1.3 65KM 48kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Każdemu kto liczy na oszczędną jazdę Logo polecam montaż instalacji LPG.
Niezawodny samochód z dynamicznym silnikiem. Jest to oryginalny Japończyk. Ceny używanych Logo są dość wysokie ale rekompensatą tego jest prowadzenie i bezawaryjność na lata. Poza tym nikt ze znajomych oglądających samochód nie wiedział co to jest za model. Logo jest niespotykanym autem na polskich drogach, jednak nie ma problemu z serwisem. Każdy warsztat posiada do niego części a ceny są niedrogie. Wiem ponieważ wymieniałem typowe elementy eksploatacyjne typu klocki hamulcowe, filtry, olej. Z częściami karoserii może być drożej. Wynika to z potrzeby sprowadzenia oryginału. MINUSEM auta jest brak ocynku karoserii i rdza na nadkolach oraz pod listwami progowymi. To tyle. Pozdrawiam. Zobacz całą moją ocenę LOGO!
Witam, jestem posiadaczem Logo od pół roku. Dojeżdżam nim do pracy codziennie ok. 50 km. Auto kupiłem z ogłoszenia, było sprowadzone do Polski i bezwypadkowe. Silnik jest bardzo żywy. Każde wciśnięcie pedału czuć w przyspieszeniu. Auto wyrywa szybko do przodu. Silnik 1,3 65 KM pracuje cicho, prawie go nie słychać. Kluczem do dynamiki jazdy jest niska masa auta - tylko 988 kg.
Skrzynia biegów ma krótkie skoki, pracuje precyzyjnie i bardzo lekko. Biegi przełączają się bez trudu, jest doskonała. Co do jazdy - przy prędkościach powyżej 120 kmh w kabinie robi się dosyć głośno. Gdyby był szósty bieg byłaby rewelacja.
Układ jezdny jest raczej sztywno zestrojony ale nie przesadnie. Auto nie wychyla się na zakrętach, prowadzi się pewnie. Seryjnie stosowane są małe kółka 13-stki i wąskie opony, które nie dają komfortu jazdy. Auto jest krótkie i wąskie. Czuć silne podmuchy wiatru. Wspomaganie kierownicy jest seryjnie i pracuje lekko. Na parkingu rewelacja. Wszędzie szybko się zmieścisz. Układ jezdny dobrze radzi sobie z nierównościami. Hamulce Hondy Logo są zadziwiająco dobre. Auto ma seryjny ABS.
Dobra widoczność na boki i do tyłu. Przednia szyba też jest sporych rozmiarów. Siedząc w Logo czujesz się jakbyś siedział/a w miniwanie. Mi to odpowiada. Lusterka są bardzo duże tylko raczej nieregulowane.
Fotele Logo są toporne, na zakrętach nie trzymają bo nie mają bocznych podparć, siedzi się prawie jak na tapczanie. Tylna kanapa ma 2 miejsca i jest dzielona. Żeby ją położyć trzeba wyjąć zagłówki tylne. Na desce rozdzielczej porządek. Brak obrotomierza, zegarka, termometru. Kufer jest mały, zmieści nieduże zakupy. Może przeszkadzać nieergonomicznie umieszczone oświetlenie wnętrza - zamiast przy lusterku wewnętrznym przy szybie, światło zamocowano na środku podsufitki, słabo więc oświetla całą deskę rozdzielczą auta. Jeżeli chodzi o światła pozycyjne i drogowe - są bez zarzutu. Dobrze oświetlają jezdnię.
Wentylacja jest na przeciętnym poziomie, nadmuchy działają dosyć przyzwoicie, jednak nie są dobrane najszczęśliwiej. Można ustawić albo tylko nadmuch na szybę, na szybę i nogi, albo oddzielnie na inne części ciała z osobna. Nie można ustawić nadmuchu na wszystko jednocześnie. Poza tym parują szyby co ogranicza widoczność.
W tak małym gabarytowo aucie jest sporo miejsca dla kierowcy i pasażerów. Kierowca i pasażer mogą regulować ustawienie oparcia fotela góra dół. Kanapa tylna jest wystarczająca dla 2 dorosłych osób. Miejsca na nogi jest sporo zarówno z przodu jak i z tyłu Logo.
Logo jest przeciętnie wyciszone. Silnika nie słychać jedynie na wolnych obrotach. Przy jeździe z wyższą prędkością w aucie jest po prostu głośno. Jadąc w deszczu słychać braki w wyciszeniu auta. Do wnętrza dociera szum opon i odprowadzanej z opon wody.
Małe auto a pali całkiem dużo. Silnik jest mocny i paliwożerny. Średnie spalanie oscyluje w granicach 7 Litrów/100 km co jest wynikiem kiepskim biorąc pod uwagę masę samochodu wynoszącą 988 kg. Na trasie 6 litrów benzyny to całkiem niezły wynik ale w mieście wskazówka szybko spada w dół.
Jakość plastików zastosowanych we wnętrzu jest nie najlepszej jakości i to może być bolączką Logo. Twarde plastiki brzęczą czasami na polskich dziurawych drogach, szczególnie zimą. Trochę irytujące.
Auto jest bezawaryjne. Żadnych usterek w aucie nie stwierdziłem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 65KM 48kW [l/100km]

6,7