Ocena kierowcy - Honda Odyssey II

krzysztof_kostro@interia.pl, 18 lat temu
Silnik 3.5 i V6 243KM 179kW
Rok produkcji 2004
Honda Odyssey II 3.5 i V6 243KM 179kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Auto sprowadziłem ze stanów. Samochód jest także w USA teraz nowością gdyż (oczywiście nie tak wygląda jak na zdjęciu zamieszczonym w opisie modelu) został przedstawiony w roku 2005. mało ich jeszcze. Ale mając doświadczenie z poprzednim modelem to różnica to przepaść. . Trochę zły jestem że kupiłem model bez VCM bo one palą grosze paliwka a mój niestety 13 - 14 litrów. Choć jak popatrze na mojego sąsiada z Punto 1.2 które kotłuje 9-11 l to chyba niezły wynik. Wnętrze doskonałe. Ergonomia i ta dźwignia zmiany biegów w desce rozdzielczej ( poprzednie miały przy kierownicy) to rewelacja. Swietne zawieszenie mądrze rowiązany problem foteli ( ja mam wersję z dodatkowym fotelem z przodu) i ten schowek pod podłogą tuż za rzędem przednich foteli. Genialny samochód. Wszystkim polecam
5 stopniowa ( czytałem gdzieś że ktoś ma w poprzednim modelu taką skrzynie co jest bzdurą) pozwala na utrzymanie obrotów silnika na poziomie 2000 przy prędkość 110 km/h. rewelacja.
jak na mini vana doskonale. Nie za miekko nie za twardo. Świetnie reaguje na najmniejsze ruchy kierownicy. Jak w zegarku. Szkoda tylko że ma Mc Phersony a nie system wachaczy poprzecznych. ale cóż. Jak na wana 5+
ogromne szyby w ogromnym samochodzie. Lusterka boczne mogły by mieć zmienny kąt. Nie widać w nich za dobrze ale w usa maja pasy 5 metrowe trzeba wybaczyć
bez zarzutów
Nawet tył ma swoje oddzielne dmuchawy! Ciepło w mig.
Nic poza powietrzem
Pali 13 -14 na 100. Wolałbym 6-7 ale to nie hybryda
ja ściągałem z usa. Wyszedł mnie jak accord 2l w podsatwowej opcji.
honda nie daje złudzeń. To zajefajny samochód. Polecam gorąco.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.5 i V6 243KM 179kW [l/100km]

12,6