Ocena kierowcy - Honda Odyssey III

Gałgan, 14 lat temu
Silnik 3.5 V6 252KM 185kW
Rok produkcji 2005
Honda Odyssey III 3.5 V6 252KM 185kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Przestrzeń, osiągi i cisza.
Przeniesienie napędu : Pompa wspomagania szybko się zużyła.
Oprócz ekonomiczności jest super. Ale każdy kto kupuje takie auto raczej się z tym liczy.
Silnik jest bardzo mocny. W samochodzie prawie bezgłośny. Najbardziej podczas jazdy słychać opony, ale podobno tylko Micheliny które są oryginalnie montowane do tego auta. Wymienię to sprawdzę. Zaznaczyłem \"dobrze\" ze względu na spalanie.
Skrzynia biegów bardzo delikatnie wybiera biegi.Jeśli ktoś wcześniej nie jeździł automatem a tak było w moim przypadku to musi się przyzwyczaić, że nie nad wszystkim panuje. Na naszych drogach, gdzie trzeba \"walczyć\" a nie jeździć czasami brakuje kontroli nad tym na jakim biegu się jedzie, ale to wina dróg nie samochodu. Ale za to w korkach idealne rozwiązanie.
Szerokie, duże koła w sam raz na nasze dziury. 150tys. km i żadnych odgłosów z zawieszenia. Nawet sztywność zawieszenia tak dobrana, że nie buja tak jak innymi samochodami zza Wielkiej Wody.
Widoczność do przodu super. Do tyłu bez kamery lub czujników kiepsko. Trudno zaparkować tym grubo ponad pięciometrowym smokiem. Przeszkadzają równiż przednie szerokie słupki, ale tak zaczyna być niestety w wielu nowych autach. Sztywność nadwozia i z tym związane bierne bezpieczeństwo to wymusza.
Dobrze, ale brak regulacji kierownicy w dwóch płaszczyznach, czy sterowanie elektryczne tylko fotela kierowcy to lekka przesada w tej klasie aut. Przesuwane elektryczne drzwi boczne, to wynalazek doskonały, gdy ma się dzieci.
Klimatyzacja trochę słabo sobie radzi z taką ilością metrów sześciennych objętości! Ale otwory wentylacyjne dla każdego pasażera osobne trochę to rekompensują.
Trudno wielkość wewnątrz samochodu porównać z jakimkolwiek europejskim autem!!! Przesiadanie się z niego nawet do Mondeo, czy jakiegokolwiek miniwana z Europy jest trochę trudne gdy człowiek się przyzwyczai do Hondy Odyssey.
Słychać tylko szum opon. Ale jak pisałem wcześniej to podobno po zmianie na inne ginie. Nie sprawdzałem.
Z przykrością muszę dać 1 pkt. Jest to auto na tyle nietypowe na naszym rynku, że części i materiały eksploatacyjne są raczej zdobywane niż kupowane. No a spalanie jest zabójcze.
Nie jest to auto tanie, ale dobrej jakości. Może wykończenie (plastiki) typowo amerykańskie, ale ostatnio samochody europejskie niestety też zaczynają brać przykład zza wielkiej wody niestety.
Na razie brak.
Miałem wcześniej Hondę Concerto, było to auto niemalże niezniszcalne. Ale tutaj niestety nie jest tak dobrze. Mam kłopoty z pompą wspomagania, co podobno jest częstą usterką. Cała nadzieja,że nic więcej nie będzie się psuło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.5 V6 252KM 185kW [l/100km]

12,7