Ocena kierowcy - Honda S 2000

MIREX, 15 lat temu
Rok produkcji 2003
Okres użytkowania: 5 lat
Honda S 2000 2.0 240KM 177kW od 1999 - Oceń swoje auto
Bardzo polecam S2000 dla fanów samochodów i zaawansowanej technologii. Nie polecam jako auto popisowe do kręcenia bączków itp.- zdecydowanie bardziej nadają się do tego słabo wyważone auta typu Ford Mustang i są też tańsze. Albo nawet dowolny zwykły samochód z tylnym napędem i mocniejszym silnikiem.
Wolnossący wysokoobrotowy silnik o superbrzmieniu. Fantastyczne przeniesienie mocy - równomierne ze wzrostem obrotów. Bardzo stały moment obrotowy. Auto czuć , że bardzo dobrze i równomiernie przyśpiesza w zakresie od 2tys do 8,5tys obrotów.Praktycznie nie zrywa przyczepności nawet przy duzych przyśpieszeniach na prostych i na łukach. Bardzo nisko środek ciężkości - auto prowadzi się trochę jak gokart. Superprecyzja w prowadzeniu.
Krótkie precyzyjne przełożenia. Na dwójce można pojechać np do 90 km/h a na szóstce od 60 w górę. ZAleżnie od sposobu jazdy można pomijać niektóre biegi, dzięki bardzo dużemu zakresowi obrotów i stałemu momentowi obrotowemu około 180-210Nm
Bardzo dobre rozłożenie masy - czuć, że auto jest przyssane drogi. Krótka precyzyjna przekładnia. Największa frajda w zakrętach.
Widicznośc w lusterkach bardzo dobra. Przy zakniętym dachu cofanie jest beaznadziejne
Jak w roadsterze.
Ok. Nie wnikam - nie istotne dla tego typu auta.
Nie wnikam - nie istotne dla tego typu auta.
Słabe wyciszenie. Ale tez nie istotne dla tego typu auta.
Barddzo dobre jak na te parametry
Po przejechaniu 35tys km przez cztery sezony letnie nie widzę alternatywnego innego auta, które by dawało tyle zadowolenia z jazdy. To auto się nie nudzi. Stoję przed dylematem jakie auto następne i nic mi nie przychodzi do głowy. Jeśli ktoś się zastanawia - polecam.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 240KM 177kW [l/100km]

9,8