Ocena kierowcy - Hyundai Accent I Sedan

Rok produkcji 1995
Hyundai Accent I Sedan 1.5 i 88KM 65kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : niezawodny i mocny
Karoseria : rdza
Auto kupiliśmy za grosze od znajomych którzy kupowali nowe auto. Samochód dostaliśmy w stanie dostatecznym + generalnie był sprawny ale zaczynała rdza brać tylne nadkola choć był garażowany. Miało być to auto maksymalnie na rok zanim nie dorobimy się czegoś lepszego ..a służyło 3 lata. Przez ten czas nie było żadnych poważnych kosztownych usterek. Po jakimś czasie zardzewiała rurka odpowietrzająca bak i auto zaczęło się dusić na skutek syfu w zbiorniku. Była to zagadka i długo nie mogłem dojść co się dzieje i skąd ten syf w baku bo bak przecież plastikowy.
Silnik niezawodny nic przez ten czas z nim nie robiłem. Jak na średniej wielkości sedana wystarczający. Dobre przyspieszenie, dobrze znosi wysokie obroty, nie ma strachu przy wyprzedzaniu czasami konieczna redukcja. Ubywało tez oleju tak że musiałem co jakiś czas dolewać, najprawdopodobniej wyciekał przez korek.
Skrzynia dość przyjemna, czasami wsteczny trzeba poprawić ale tak jest w wielu autach.
Przez okres użytkowania nic kompletnie nie robiłem nie wymieniałem nie było takiej potrzeby. Dobrze znosi polskie drogi. Szkoda tylko że moja wersja nie miała wspomagania.
Widoczność ok , zimą jedynie może parować tylna szyba ale po włączeniu podgrzewania problem znika.
Wszystko pod ręką, brakuje może miejsca na kubek czy napój i jakaś półka by się przydała.
Zimą super, latem jednak mimo wyłączonego ogrzewania przedostawało się trochę ciepłego powietrza -może to jakaś usterka ale nie miałem czasu się tym zająć.
miejsca jest dużo dla kierowcy i pasażera z tyłu nie ma jakiegoś przepychu ale też da się podróżować wygodnie.
Trochę głośno w środku ale radia da się słuchać
Koszty utrzymania w moim przypadku to było tylko paliwo.
Jak dla mnie super bo mieliśmy sprawne niezawodne auto za grosze.
Jakieś ułamane klameczki, nie odskakiwały kierunkowskazy , problem z włączeniem świateł drogowych.
No tutaj tylko w zasadzie rdza, żałuję że nie daliśmy tego auta od razu po zakupie do blacharza może jeździł bym nim do dzisiaj.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 88KM 65kW [l/100km]

7,3