Ocena kierowcy - Hyundai Coupe I

Pan Skarbonka, 15 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 137KM 101kW
Rok produkcji 1999
Hyundai Coupe I 2.0 i 16V 137KM 101kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie jest chyba najmocniejszym punktem tego samochodu. Przyjemny na prostych równych (raczej nie polskich) drogach i b. pewny w zakrętach.
Hyundai Coupe to niezwykle sprawny od strony technicznej jak i przyjemny od strony wizualnej samochód. Kupiłem go ze względu na wygląd ale szybko doceniłem jego inne aspekty: wygoda, praca silnika, niezawodność i dobre zawieszenie. Ten samochód to naprawdę dobry \"azjata\".
Nigdy nie testowałem go \"wyczynowo\" więc nie mam pełnej wiedzy o jego możliwościach i charakterystyce ale do spokojnej jazdy po mieście i nieco żywszej poza nim, nadaje się idealnie
Nieco toporna ale nadal w normie, niewykluczone, że coś zaczyna się dziać ze sprzęgłem.
Bardzo przyzwoity ze wskazaniem na doskonały. Naprawdę miłe zaskoczenie jak na \"tanie\" coupe.
Dobra. Przy maksymalnym odchyleniu lewy słupek blokuje nieco pole widzenia. Uciążliwe przy skręcaniu.
Wygodne fotele kierowcy i pasażera. Dużo miejsca na nogi. Nie jest to limuzyna, ale do podróżowania w dwójkę lub samotnie sprawdza się zaskakująco dobrze. Spory bagażnik.
Szybko się nagrzewa a zmyślny system dmuchaw, obejmuje przednią i boczną szybę jak i całą przednią przestrzeń samochodu. Jeśli klimatyzacja dział prawidłowo schładza wnętrz b. szybko.
Z przodu wystarczająco miejsca nawet dla wysokiej osoby (194 cm), chociaż przy odchyleniu fotela na jakim jeżdżę konsola jest już trochę za daleko. Z tyłu miejsca jak na coupe wręcz sporo, jak na samochód rodzinny skandalicznie mało... Ponieważ jeżdżę bez pasażerów z tyłu, wystawiam 5.
Słabe, to, że słychać silnik jest zarówno zaletą (przyjemny pomruk) jak i wadą (dość uciążliwe w trasie). Nieprzyjemne jest natomiast dość głośne zawieszenie.
W mieście ok 10l. W korkach w upalne lato lub zimą nawet do 13-14. Natomiast w trasie, sam byłem zaskoczony, 6l.
Jedne z tańszych coupe na rynku... w tym przypadku cena nie jest równoważna z jakością. Zdecydowany PLUS
Wymieniłem prawe przednie łożysko po 110 000 km. Pękła taśma zębata od silnika anteny.
Na razie nie ma. PUK PUK

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 137KM 101kW [l/100km]