Ocena kierowcy - Hyundai Coupe I

Brock Lesnar, 17 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 137KM 101kW
Rok produkcji 2000
Hyundai Coupe I 2.0 i 16V 137KM 101kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Marzyłem o sportowym aucie... cięzko na niego pracowałem, ale zdecydowanie warto byłe. Pierwotnie podczas poszukiwań skupiałem się w 95% na jednym aucie: Fordzie Puma. Niestety nie znalazłem odpowiedniego ( w Niemczech być może, w Polsce same katy powypadkowe). Coupe´tka poprostu się trafiła :)
Rewelacja ( w końcu to czyste Mistubishi)! Bardzo przyjemnie mróczy podczas spokojnej jazdy, a przy troszke szypszej jeździe z koleii zaczyna nieźle ryczeć :).
Mam autko z automatyczną skrzynią biegów (!). Napewno jest to wygodne, ale jednak utko traci troszke mocy zwłaszcza przy wyprzedzaniu i redukcji na niższy bieg Hyundai jakby "myśli" i jednak ma te opóźnienie kilku sekund. Awaryjność zerowa. Tą skrzynie można popsuć tylko jeśli sie chce ( nie polecam jako, że naprawa jest baaardzo kosztowna :).
Twardy i sztywny,świetnie trzyma się drogi. Ogólnie: taki jak być powinien w sportowym aucie !
Przód i boki ok, gożej z cofaniem (troszke cięszko wyczuć). Lusterka boczne duże i dające dobrą widoczność.
Baaardzo szybko się nagrzewa. Minus należy się parującym szybom ( acz kolwiek możliwe, że jest to wina filtra powietrza którego nie wymieniałem narazie).
Oczywiście jest to autko typu 2+2. Przód dobrze, tył źle :).
Myśle, że dobrze. Miło posłuchać ryku przy 5 tyś. obrotów :).
2.0 nie może być ekonomiczny... 11,5 litra to średnie spalanie( miasto + trasa). Części również dość drogie, ale naprawy zdarzają się baaardzo żadko.
2.0 w skórze z automatem z 2000r. z przebiegiem ok. 100 tyś. km. w cenie 22- 24 tyś. jest ok, napewno nie więcej.
W tej chwili do wymiany mam jedynie jedną żarówke od podśiwtlenia tablicy rejestracyjnej:).
Cóż... zakupiłem autko z poważną usterką ( jako, że z automatem nie miałem wcześniej docznienia to nawet nie wiedziałem, że takowa jest), a mianowicie uszkodzony był tylni dekiel skrzyni biegów (autko było wyremontowane po lekkiej stłuczce na skutek której powstała w/w. usterka). Części tej dostać niegdzie nie mogłem, a zamówienia nikt nie chciał się podjąć (m.in. Hyundai). Część została dorobiona u nas na tokarce i wszystko jest ok !!!. Koszt części to ok 300 zł..., wyjecie aut. skrzyni i włożenie 1.500 zł... Uczulam więc: macie naoku automat ??? Poczytajcie i dowiedzcie sie o nim jak najwięcej !!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 137KM 101kW [l/100km]

12,0