Ocena kierowcy - Hyundai Coupe III

tarnowianin, 12 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 138KM 101kW
Rok produkcji 2002
Hyundai Coupe III 2.0 i 16V 138KM 101kW 2002-2003 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Generalnie wszystko... bagażnik ogromny jak na coupe ( Polo i clio sie chowaja) przewiozlem nim olbrzymiego crosstrainera bez wiekszych problemow. Na prawde udana konstrukcja. UWAGA na powypadkowe padaki ze skręconymi licznikami. Jestem pewien przebiegu mojego samochodu i przy tym przebiegu samochod spisuje sie doskonale.
Inne : BRAK !
Powinno być bardzo dobrze. Ocena \"dobrze\" jest nie wystarczające. nie jest to auto doskonale ale na prawde dobry samochod.
Jednostka 2 litrowa daje trochu wrazen z jazdy, jak sie ja okreci powyzej 3000 rpm. Ponizej 3000 to beczkowóz. Jest to auto z zacieciem sportowym, a nie sportowe. Silnik moglby byc zwawszy, ale 8 sek. do setki tez daje rade. Wg mnie dosc dobry kompromis. patrzac na osiagi 2-litrowego...silnik 1.6 to jakas jedna wielka pomylka. Ostrzejsza jazda skutkuje wiekszym apetytem na paliwo. Silnik bardzo szybko się nagrzewa, części do tego silnika sa tanie (rozrząd itp itd) jak i eksploatacja. DOHC stara dobra jednostka... wg mnie trafny wybór. 136 KM i 2 litry - silnik nie przeprezony.
Biegi wskakują doskonale!. Jedynie raz udalo mi sie przez przypadek \"zahaczyc\" o wsteczny jak zmienialem z 2-ki na 4-ke. Drazek chodzi selektywnie i nie ma z nim problemów. niewprawiony kierowca od razu ppoczuje symbioze ze skrzynią biegów.
Na nasze diurawe drogi, to nie do konca dobry pomysl. Wiekszosc przebiegu pokonalem na autostradach i tutaj spisuje sie rewelacyjnie. jest twardszy niz przecietne auta - to pewne, ale to nie zawieszenie typu blistein - osikowe kołki zamiast amortyzatorow. Wytrzepane zawieszenie jest dość głośne, minimalne luzy na stabilizatorach slychac dość powaznie i jest to sygnal do wymiany (smieszne 40 zl)! Samochod trzyma sie drogi jak przyklejony, zwlaszcza jak jest dodatkowo obciazony. Zanotowalem 2 x aquaplanning (ale to kwestia opony) przy 150 km/h. Dodam jedynie, ze nie boje sie na autostradzie szybko skrecic w zjazd przy prkedkosci 100 km/h. Jak na szynach - wielki plus i czuje sie pewnie na drodze. Minus - koleiny i mokra nawierzchnia nie sprzyjają temu samochodowi. Dość często włącza się ABS, kiedy zaledwie kawalek opony ma kontakt z mokrą nawierzchnia.
Do D***y. Ale czego sie spodziewać. Nie widać nic i tyle. 25 tys km pomoglo mi wyczuć samcohod na drodze, ale parkowanie to masakra. Dodam, ze nie jestem niedzielnym kierowcą, i juz przejechalbym na przejsciu dla pieszych 2 osoby. Boczne słupki skutecznie ograniczaja widoność... takze martwe pole jest dość denerwujace - nalezy sobie wyrobić pewne nawyki przy wyprzedzaniu. Potem jest już tylko lepiej. Parkuje sie jak autosanem, olbrzymi promień skrętu i fakt, że nie \"czuć\" bryły samochodu z wewnątrz sprawia iż czasem parkowanie jest trudne. Ćwiczyć.
Wszystko pod ręka, duże i czytelne. Podłokietnik mógłby być trochu bliżej drązka zmiany biegow. Plus za czarna podsufitke - mozna palić do woli.:).
Moduł klimatyzacji jest wielkościowo porównywalny z busami. Sprawna klima chłodzi juz 10 sek po właczeniu. musi tak być, bo wnętrze nagrzewa sie do piorunskich temperatur w sloneczne dni. Rownie szybko robi sie ciepło, zatem lato i zima nie straszne. Minus za wiecznie moknacy filtr kabinowy przy długich trasach podczas ulewy. Wowczas zaparowanie przedniej szyby gwarantowane - pomaga jedynie klima i wysuszenie filtra.
Kierowca i pasażer ma raj. Z tyłu natomiast kiepsko... ale o niebo lepiej jak u konkurencji. Jestem w stanie powiedzieć, iż to auto spokojnie pomieści dwójke dorosłych (małzeństwo) i dwójkę nie przerośniętych dzieci... choć ideałem jest dwojka doroslych. Z doświadczenia wiem, iż pasażer ma tak dużo miejsca iż wdługich trasach może spać spokojnie. Tył pomieści osoby max (jak dotad) 170 cm. Bagażnik: bardzo dobrze. spokojnie na wakacje mozna jechac, a jak 420 litrow to za malo, mozna zlozyc siedzenia i wszystko sie zmieści.
nie jest źle... dobrze też nie. Lepiej jak w golfie i tego typu samochodach. Przy 150 km/h już nie jest tak wesoło, ale silnik wóczas tak przyjemnie mruczy, iż nawet nie cchce go zagłuszć muzyką. Przy 220 km/h spiewam ja zamiast radia :).
2 litry na dwóch wałkach muszą wypić i tyle. Inwestycja w LPG to jedno z najlepszych rozwiazań na obniżenie spalania. Te silniki doskonale toleruja gaz i nie ma co sie bawić w dyskusje, że \"profanacja\". profanacja to moze lamborghini - to jest samochod z nutka sportu, nie wyscigowka. brać 2 litry zakladac LPG i sie nawet nie zastanawiać. Przy oszczednej (pseudo oszczednej) jeździe mozna zejśc poniżęj 9 litrow gazu. Jazda ze stała predkoscia 140 - 150 przy sprawnej instalacji to okolo 10,5 l/100 km. Bardzo przyzwoicie.
Wyśmienity. nie znajdziecie nic lepszego. nie za wolny, wygląd bardzo atrakcyjn... nie za twardy, nie za miekki, nie za mały... bagażnik super, jak kierowca chce, to i spali mniej... polecam. nastepny samochod mozliwe bedzie HC GK 2.7 l :)
nic sie jak dotad nie zepsuło. Jedyna rzecz... lewa gałka po 140 tyś km zaczeła wykazywac luzy. Wymienilem na oryginalna (41 zł) i jak uslyszalem ile to kosztuje to wymienilem od razu druga, ktora byla dobra. Takie drogi. Tuleje stabilizatora po 25 tyś km (40 zł) i sprzęgło, bo już mu sie należało, ale to są tak na prawde cześci eksploatacyjne. Poza tym filtry: oleju: ASO 26 zł powietrza: ASO 40 zł kabinowy (filtron) 100 zł. i świece 60 zł. Koszta śmieszne! Nic jak dotad sie nie zepsuło.! NIC!
jak dotad nic, dosłownie nic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 138KM 101kW [l/100km]

9,5