Ocena kierowcy - Hyundai Coupe III

marek, 15 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 143KM 105kW
Rok produkcji 2006
Hyundai Coupe III 2.0 i 16V 143KM 105kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Przede wszystkim silnik jest na plus ale i piękny wygląd auta w środku i na zewnątrz
Bardzo dynamiczny,dość cichy i ekonomiczny silnik
Skrzynia bezproblemowa szkoda tylko że nie ma krótszych przełożeń
Auto bardzo dobrze trzyma się drogi a to m.in.spowodowane jest twardym zawieszeniem.Hamulce rewelacyjne
Widoczność kiepska szczególnie z tyłu (a to przez tylną klapę)w aucie siedzi się dość nisko więc z przodu nie widać za wiele, ale idzie się przyzwyczaić
Środek auta jest bardzo dobrze zaprojektowany wszystko na swoim miejscu a materiały miłe w dotyku
W aucie momentalnie jest ciepło a klimatyzacja działa bezproblemowo
Pomimo iż jest to samochód sportowy z przodu jest dużo miejsca dla kierowcy i pasażera.Gorzej jeśli chodzi o tylna kanapę tam mogą usiąść dwie osoby ale tylko o niskim wzroście
Auto jest bardzo dobrze wyciszone słychać tylko pomruk silnika (a jest on bardzo przyjemny nawet na wyższych obrotach) troszkę słychać tylną część auta a konkretnie tylną klapę, która jest bolączką Coupe
Myślę że jak na ten silnik i masę auta to spalanie nie jest za wysokie.To już drugi mój Hyundai Coupe w pierwszym egzemplarzu (coupe II )założyłem mu gaz ale w tym uważam że nie ma takiej potrzeby przy średnim spalaniu 8l/100km(no chyba że się pokonuję bardzo dużo kilometrów)
Coupe wymaga trochę drobnych (samodzielnych)ingerencji typu: regulacja tylnej klapy czy np. ciągła kontrola płynów w szczególności oleju.Jeśli chodzi o drobne naprawy to przestała działać tylna wycieraczka i nie wiadomo co jej jest
Jak na tak młode auto to nie miałem jeszcze żadnych napraw i oby tak dalej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 143KM 105kW [l/100km]

8,1