Ocena kierowcy - Hyundai H200

Krystian C, 17 lat temu
Silnik 2.5 TD 80KM 59kW
Rok produkcji 1999
Hyundai H200 2.5 TD 80KM 59kW 1999-2008 - Oceń swoje auto
Auto jest ogólnie fajne. Jest nie docenianie w Polsce mało jest warsztatów i sklepów z częściami. Ja robie tym autkiem 200 km dziennie raz tylko mnie zawiódł przez te sprzęgło. a Tak to jest dobrze ładnie wyglada b, nowocześnie światła są super b. dobrze świecą w szegolności na długich. Jest bardzo dobry. jak ktoś mało robi Km to bedzie mu służył długo. Jak dla mnie to muszę sie delikatnie obchodzić. ale daje rade w porownianiu do t4 jest delikatniejszy ale szybszy wygodniejszy i ładniejszy i większy
silnik pracuje dosyć dobrze. Na mrozie pali na dotyk. Ma już duży przebieg i jest w nim sucho. Zdarza sie ze pije trochę olej ale mało jak na diesla to w normie. Mógłby mieć więcej koni przy Turbo ale i tak jest wystarczająca. silnik jest elastyczny i wkręca sie szybko na obroty. w końcu jest on z modelu M. L400
Skrzynia jest dziwna! po1 cicha to się ceni po 2 biegi są nie równe np żeby na 3 biegu auto rozpędziło sie do 60km/h potrzebuje az 3 tys/obr to za duzo bo przy np 50 na 4 biegu krzyżaki nie wytrzymają ( drgania)inne biegi Ok. 1 bardzo krótka. Tylko tuszyć i już. Trzeba nim wajchować w sumie to 5-ka jest najlepsza :) acha lubi zgrzytać wiec wolno wrzucamy biegi. Ogolnie wytrzymała konstrukcja i bardzo lekko chodzący drążek zmiany lepiej jak w osobówce:)
JA mam wytłuczone zawieszenie i stukają mi drążki i sworznie. a reszta ok Trzyma sie drogi b.db. trochę huśta tyłem i kołysze. a i jest nad sterowny. nie proponuje hamować ostro w czasie skrętu bo tył nas wyprzedzi :) w zimie OK wystarczą dobr opony i tez będzie szedł. Pod rampę w firmie nikt nie mógł podjechać ( sprinter , transit , merc 207D) a H200 za 1 razem na wyślizganym śniegu. Po śniegu idzie dobrze !! liczą sie też umiejętności
lusterka szyby wszystko OK
jak w aucie osobowym !! fajny efekt jest jak sie siedzi z boku i patrzy na miejsce kierowcy kokpit zakręca w stronę szofera fajnie to wygląda. mogli by dać plastiki w 2 kolorach ale i tak jest rewelacja porównując np do T4. Drzwi zamykają sie cichutko fajnie obudowane ładna tapicerka na głową dużo miejsca. Jest OK
szybko się nagrzewa ale ma tendencje do parowania szyb
Kierowca ma full miejsca pasażer też chyba ze mamy 3 z przodu to robi sie ciasno . ale idzie przeżyć
jak na busa jest dobrze przy wyższych prędkościach słychać dość mocno silnik np w t4 on sie wycisza a tu na odwrót no i słychać mi zawieszenie ale mówiłem ze mam rozklekotane.
Trochę to pali ale w końcu 2,5 TD. w trasie od 9l do 11l zależy od prędkości w mieście zdecydowane 11+
można tanio kupić lecz częsci nie należą do najtańszych no i trzeba sie pomeczyć by znaleśc tanie i dobre częsci
w sumie to nic sie nie stało takiego no spryskiwacz szyb silniczek chodzi płyn jest węże ok a nie pryska :) wiec nie wiem o co tam biega. pękła klamka wew. kierowcy ( 20 zł ) na szrocie :) wyciek z simeringu w moście i za skrzynią stuki zacisków hamulcowych ( przód) a i świeci sie kontrolna filtra paliwa ze jest w nim woda po usunięciu wody dalej świeci
zmora to Krzyzaki są 3 i każdy z nich to 380 zł i barak zamienników no i słychać most. Ma luzy co do najpoważnieszych usterek ze auto nie mogło samo sie dowieść do domu to to ze pękła tarcza sprzęgłowa a dokładnie spreżyny. a reszta to chodzi normalnie w sumie nie dziwie sie ze pękła bo była orginalna od wyprodukowania miała ponad 260 tyś

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TD 80KM 59kW [l/100km]

9,6