Ocena kierowcy - Hyundai Santa Fe I

Łukasz, 5 lat temu
Silnik 2.0 CRDi 125KM 92kW
Rok produkcji 2005
Hyundai Santa Fe I 2.0 CRDi 125KM 92kW 2003-2005 - Oceń swoje auto
Karoseria : Mimo dużych gabarytów manewry nie sprawiają kłopotów, również przeniesienie napędu oceniam pozytywnie
Auto oceniam jako naprawdę mało awaryjne, komfortowe i praktyczne, zwłaszcza zimą nie ma śniegu żeby nie dało się wyjechać.
Na początku było w miarę ok z czasem wydawało się za slabe. Po sprawdzeniu na hamowni okazało się że auto ma 113 km zamiast 125 i 260 zamiast 285 Nm. Obecnie ma 142km i 320Nm. Różnica jest spora.
W trasie jeśli za delikatnie wbije się 5 bieg zdarza się że potrafi wyskoczyć.
Auto jest dość komfortowe i wygodne i trasie,w terminie radio też dobrze. Przy zbyt szybko pokonywanych zakrętach auto wychyla się.
Dla mnie bez zarzutów,u mnie nie ma śladu korozji, nie jest może piękna ale ja ja lubię, nieco kłopotu na ciasnym parkingu bo jest duże
Oceniam jako bardzo dobrą że względu na duże szyby, a na zewnątrz duże lusterka.
Jest nieźle chociaż można by lepiej ale to auto było robione głównie na Amerykę. Tapicerka skórzana całkiem niezła,plastiki nie są twarde, spasowanie adekwatne do tamtych lat.
Uważam że ogrzewanie jest bardzo wydajne,jak cała klimatyzacja ktoś unie jest automatyczna.
Miejsca jest naprawdę dużo,a z tyłu jeśli pochyli się oparcie kanapy można jechać i jechać.
Na równej nawierzchni do 110 km/h jest cicho,ślinik nieco słychać rozmawia się swobodnie,na nierównościach zawieszenie trochę postuluje i słychać lekkie skrzypienie w okolicy bagażnika.
Ceny części czy koszty oceniam dobrze, wcześniej posiadałem Passata B5 i są porównywalne koszty, koszty opon są wyższe.
Jakoś jest całkiem niezła,a cena rynkowa niska chociaż nie rozumiem tego.
Stwierdziłem że co pół roku przepala sie żarówka reflektora H4 nie zależnie czy kosztowały 30 czy 100 zł za komplet.
Musiałem regenerować układ kierowniczy i wymieniłem sprężarkę klimatyzacji bo poprzedni właściciel zatarł łożysko.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CRDi 125KM 92kW [l/100km]

8,8