Ocena kierowcy - Hyundai Santa Fe I

Rok produkcji 2005
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Hyundai Santa Fe I 2.0 CRDi 125KM 92kW 2003-2005 - Oceń swoje auto
Karoseria : Silnik, zawieszenie
Mam go już ponad 9 lat i przejechałem ponad 100 tyś., nie mogę się rozstać, olej wymieniany co 8-10 tyś. km. więc nadal niezawodny. Na jednym tylnim błotniku pojawiła się tylko ruda.
mógłby być mocniejszy, ale sprawnie jeździ.
Dobra olej wymieniłem raz 2 lata po kupnie, statycznie, jakieś 70 tys km temu. Zmienia płynnie tak samo jak 7 lat temu.
2 razy łączniki stabilizatora i wymieniałem łożysko w kole jednym. Ostatnio magiel, jak się okazało niepotrzebnie bo delikatnie w trakcie jazdy bujało mi kierownicą, okazało się, że trzeba było tylko wyważyć koła i dopompować. Cwaniaki Bosch serwis chcieli mnie naciągnąć na 3200 zł że to luz na przekładni, ostatecznie zrobiłem przekładnie +końcówki drążków, gdzie indziej za 2000 zł bo im uwierzyłem. No w każdym razie na 200 tyś km spokój, czyli jeszcze nowy właściciel na tym skorzysta.
Małe purchle na tylnim prawym błotniku, to raczej ok jak na 19 letnie auto garażowane pod chmutką
Klima idealnie działo od 9 lat, za to ogrzewanie od początku szwankowało, więc mi grzeje pierwsze pół godziny jazdy, później muszę dać klimatronik na 30 stopni to nadal grzeje mam jeszcze 2 stopnie zapasu :-)
4 dorosłe osoby mają spoko miejsca
Nie jest żle da się normalnie rozmawiać przy 106 /h
Jak dbasz to masz, Olej wymieniaj co 10 tyś. i pilnuj poziomu, raz na miesiąc sprawdzaj. Tak z 0,7 litra na te 10 tyś, muszę dolać by trzymał górną kreskę.
Dobry
Przycisk jednej tylnej szyby padł. Kupiłem za 60 zł używany i sam wymieniłem