Ocena kierowcy - Hyundai Santa Fe II SUV

przepraszam za bledy ortograficzne, ale nie jestem Polakiem, 13 lat temu
Silnik 2.2 CRDi 155KM 114kW
Rok produkcji 2008
Hyundai Santa Fe II SUV 2.2 CRDi 155KM 114kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : 1. Silnik 2. wyglad. 3. siedzenia 4. jakosc dzwieku.
Kupilem ten samochod miesiac temu. Bardzo bardzo bardzo dlugo sie zastanawialem jaki samochod chce, myslalem o Volkswagen, Bmw, Audi... nigdy nie myslalem ze wybiore Koreanski samochod. A teraz jestem bardzo zadowolony z zakupu. Tym samochodem dojedziesz wszedzie. Silnik jest super, wyglad z zewnacz jest bardzo ladny, eleganskij i przeczaga wzrok ludzi na ulice, jest wysoki i biespieczny (ma 12 poduszek i 4x4). Bardzo mnie zaskoczyla jakosc glosnikow w tym samochodzie, bardzo czysty dzwiek nawet jak dajesz na maxa muzyke. Siedzenia bardzo wygodne, naprawde, bylem w trasie na dlugi distans i w ogule sie nie zmeczylem. Najwiekszy minus tego samochodu jest jakosc materialow uzywanuch w srodku ale mi to wogule nie przeszkadza, bo wszystko dziala tak jak trzeba. Powiem wam sczerze ze dla mnie lepsze w BMW i MERCEDES sa wlasnie tylko materialy w srodku ale reszta wogule... nu i cena: za Hyundai dasz w 2 razy mniej ale jakosc jest w prawie taka sama. Wiadomo ze w BMW i MERCEDES sa od groma funkcji kosmicznych (ale dla mnie zupelnie nie potrzebne). Teraz ja czuje ze prowadze samochod (tak jak bylo dawniej) a nie statek kosmicznyj. Nowy taki Hyundai raczej bym nie kupil bo kosztuje okolo 33000euro (a na taki mnie nie stac) ale za uzywany z 2008 w bardzo dobrym stanie dajesz w 2 razy mniej. Uwazam ze zrobilem bardzo dobry zakup i originalny, poniewaz niema na polskich drogach duzo takich samochodow w porownaniu do innych marek. Kto jest zainteresowany takim samochodem goraca polecam. Ceny exploatacji sa stosunkowo nie wielkie. Ale zobaczymy z czasem. Przepraszam za bledy ortograficzne ale nie jestem polakiem.
Bardzo elastycznyj, wiadomo pewnie nie mozna porownac z silnikiem 3.0, myslalem ze bedzie za maly jak na taki teszki samochod ale daje sobie rade doskonale, na wyprzedzaniu czuje sie biespiecznie, pod gorke przyspiesza bez problemu, na autostradzie tez dobrze.
Moze nie jest najlepsza na swiecie ale napewno nie najgorsza.. ja nie mam z nia zadnego problemu.. jak nie ktorzy mowili ze jest niedokladna albo cos tam.
Bardzo pewnie sie czuje w tym samochodzie. siedzie wyzej niz reszta kierowcow, kiedy sa dziury na drodze to nawet nie czuje... nawet biespiecznie sie czuje na zakretach
Bardzo dobra
bardzo dobra, wszystko co potrzebuje jest pod reka
bardzo dobra, szczegolnie dwustrefowa klimatizacja na automacie...
To jest jeden z najwiekszych plusow w tym samochodzie. nie jeden SUV chcial by sie pochwalic taka przestrzenia...
do tej pory jechalem najszybczej 170 km/h i bylo ok.. w porownaniu do tego na czym jezdzilem wczeszniej to to jest super.
Powiem wam ze to jest kolejny DUZY plus w tym samochodzie. Jak na taki duzy samochod to spalanie jest doskonale: 7-8 l na trasie, w miescie troszke wiecej czyli 9 l, ale ja nie jezdze agresywnie w miescie... ale jak bym jechal na trasie caly czas 90km/h to mozna nawet 5.5-6 l / 100km zrobic.
narazie mam ten samochod od miesiaca, kupilem go od kogos. ma 65000 km i wszystko jest OK. Silnik jest jak nowy (mam nadzieje ze pozniej nie bede mial problemy), troszke byly problemy z amortyzatorem (musialem wymienic), dyski od hamulca i cos tam jeszcze.. mialem wrazenie ze poprzednij wlasciciel jezdzil po lesie... Ale teraz wszyskto wymienione i jest super.
narazie nic.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 CRDi 155KM 114kW [l/100km]