Ocena kierowcy - Hyundai Scoupe

dorianprzystalski@gmail.com, 16 lat temu
Silnik 1.5 i 86KM 63kW
Rok produkcji 1994
Hyundai Scoupe 1.5 i 86KM 63kW 1992-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : Kiedyś pewien jegomość chciał mnie wyprzedzić Astrą 1.6 (taką po tuningu) ale nie dość ,że nie dał rady to jeszcze został w tyle. Poza tym właściciele Hondy Civic 1.5 oraz Opla Calibry 2.0 8V nie ścigajcie się z właścicielami dobrego s-coupe bo zostaniecie w tyle... Wiem co mówię bo miałem te samochody:)
Świetny, niezawodny samochód za dobre pieniądze. Bardzo dobry stosunek mocy do wagi samochodu. (waga tylko 970kg).
Muszę wybrać się na hamownię bo samochód ma tak duże przyspieszenie ,że aż niemożliwe by miał tylko 90 KM! Poza tym będę jeszcze wymieniał cały układ wylotowy ze sportowym tłumikiem oraz zamontuję sportowy filtr powietrza.
Skrzynia sprawuje się dobrze. Jedynie wsteczny trzeba nieraz wbić 2 razy. Sprzęgło działa wyśmienicie (bardzo lekko)
Układ jezdny jest bardzo dobry. Bez zastrzeżeń. Zamierzam po zimie sobie trochę jeszcze obniżyć zawieszenie.
OK.
Fotele powinny mieć jeszcze regulowaną wysokość w pionie. Poza tym wszystko w porządku
Ogrzewanie działa bardzo szybko! W temperaturze minusowej naprawdę nie trzeba długo czekać. W lato szyberdach plus zimny nawiew wystarczają. Kiedy pada deszcz, szczególnie zimą szyby lubią sobie trochę zaparować. Ale to raczej normalne objawy.
Dla kierowcy i pasażera przestrzeń jest znakomita! Natomiast dla pasażerów siedzących z tyłu miejsca jest mało. Szczególnie osoby wysokie muszą się schylać. Ale to jest nadwozie coupe więc to zupełnie normalne.
Kiedy nie przekraczamy 100km/h i nie kręcimy wysokich obrotów powyżej 3000 w samochodzie jest raczej cicho. Dopiero w granicach 4000 obr/m i powyżej daje się odczuć ,że jesteśmy w sportowym samochodzie.
Pali bardzo mało jak na swoją moc. Jeszcze nic nie naprawiałem tylko wymieniałem podstawowe rzeczy jak: nowa aluminiowa obudowa pod zawory plus uszczelka, nowe uszczelniacze zaworów plus regulacja.
Super!
Jedynie to branie oleju przez silnik. Ale nie będę tego robił bo się nie opłaca. (Już lepiej dolać trochę oleju do silnika). Tym bardziej ,że na ten rocznik to raczej normalne bez remontu silnika. Oczywiście tylne nadkola jak w każdym s-coupe lubią się psuć. U mnie na razie prawie tego nie widać z daleka ale z bliska widać iż są delikatne wypryski.
Nie miałem żadnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 86KM 63kW [l/100km]

6,7