Ocena kierowcy - Hyundai Sonata IV Sedan

Jarek, 15 lat temu
Silnik 3.3 i V6 24V 233KM 171kW
Rok produkcji 2006
Hyundai Sonata IV Sedan 3.3 i V6 24V 233KM 171kW 2005-2007 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Znakomity układ chamulcowy. Ostry jak brzytwa - trzeba się z tym oswoić;)
Ogólnie uważam samochód za najlepszy w historii Hyundai'a. Jest to już dorosłe auto mogące swobodnie konkurować z Hondą Accord, VW Passatem czy Audi A6. Może jakością wykończenia nie dorównuje BMW czy Mercedesowi ale "coś za coś" - za auto tej klasy ze stajni BMW musielibyśmy zapłacić kilkakrotnie większę sumę. opinia o marce Hyundai niestety jeszcze jest uwarunkowana podświadomością Polaków, w której zagnieździł się "niewypał" o nazwie Pony. Ale to się powoli zmienia;)
Znakomity silnik. Elastyczny, cichy i dysponujący dużą mocą i dobrym momentem obrotowym co daje nam doskonałę przyspieszenie w pełnym zakresie obrotów.
Automat bardzo płynnie zmienia przełożenia (zarówno podczas jazdy jak i na postoju brak jakichkolwiek szarpnięć). Szybko rozpoznaje intencje kierowcy i do dyspozycji mamy również tryb sekwencyjny.
Tutaj niestety się Hyundai nie postarał. Auto trzyma się doskonale drogi ale niestety zawieszenie jest według mnie za miekkie (nadwozie się kołysze i wychyla w zakrętach). Komfort - jak najbardziej. Sportowa jazda - tylko na prostej;)
Duże gabaryty sprawiają, iż niełatwo się manewruje tym autem;) Myślę, że jest to kwestia wprawy.
Wszystko na swoim miejscu w zasięgu ręki. Dużo dodatkowych praktycznych schowków i uchwytów.
Kolejna pozytywna cecha tego auta. Latem w trasie nie trzeba włączać klimatyzacji (sam nawiew wystarczy). Jesienią i zimą odparowanie szyb zajmuje dosłownie chwilę. Nawiewy nawet na wysokich obrotach są ciche w porównaniu z autami innych marek.
Pod dostatkiem miejsca dla każdego. Mam 190 cm wzrostu i nawet na tylnej kanapie podróżuje się wygodnie.
Nie spodziewałęm się, że będzie tak cicho;) Silnika na postoju praktycznie nie słychać. Podczas jazdy dochodzi do nas lekki szum powietrza. Zawieszenie na ostrych nierównościach potrafi dać o sobie znać ale nie jest to uciążliwe.
W tym przypadku też nie jest najgorzej. W miejskich korkach (Warszawa) spalanie potrafi nawet przekroczyć 13l/100km. W sie przy normalnej jeździe (około 120-140km/h) spalanie oscyluje w granicach 8.5-9l/100km. Średnio wychodzi około 10.5l/100km. Biorąc pod uwagę pojemność i moc silnika oraz masę auta uważam ten wynik za dobry.
Kupiłem auto w USA. Auta tej marki bardzo szybko tacą na wartości, co mnie osobiście bardzo cieszy, bo mogłęm sobie pozwolić na bardzo dobre auto za niewielkie pieniądze.
Nie zanotowałem żadnych usterek.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.3 i V6 24V 233KM 171kW [l/100km]