Ocena kierowcy - Infiniti M III

Silnik 3.0d V6 238KM 175kW
Rok produkcji 2011
Infiniti M III 3.0d V6 238KM 175kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Inne
Uwielbiam ten samochód, jeździ się z przyjemnością. Jego gabaryty, kształt maski, oraz moc pod maską sprawiają uczucie prestiżu. Nie zamieniłbym go na podobnej klasy Audi czy BMW, brak im tego czegoś i oryginalności. Jest to niszowa w Polsce marka, ale jeszcze sprzed czasów kiedy wszystko do samochodu trzeba było konfigurować za dopłatą, naprawdę bogaty model jak na lata 2010'.
Dobra moc, odpowiednia, żeby pogonić inne samochody kiedy na autostradzie ktoś zamula, ale jeszcze nie ma złego spalania. Bierze troche oleju, ale w granicach rozsądku.
Nie mam pewności czy to nie problem mojego egzemplarza. Otóż skrzynia długo myśli jak da się agresywniej gazu. Kiedy już zakuma że ma przyspieszyć to zmienia biegi płynnie, ale na samym początku ma laga.
Z racji większej mocy i napędu na tył łatwiej wpaść w poślizg - dla 50% osób to będzie wada
Bez zastrzeżeń, nie konserwuję autka i niestety stoi na zewnątrz praktycznie cały czas, ale nie wygląda jakby to mu przeszkadzało, brak rdzy itd.
Ze względu na bardzo dużą maskę trzeba nauczyć się nim jeździć w ciasnych zaułkach, ale ma czujniki i kamery, więc nie jest to takie straszne.
Regulowane fotele, podgrzewane, oziębiane, podrzewana kierownica itd. Jest wygodnie
Szczerze mówiąc nigdy nie potrafię wyczuć temperatury w aucie, zawsze do 22 stopni jest zimno a od 22,5 robi się gorąco, nie mniej jednak, ogrzewanie szyb działa dobrze.
Dużo miejsca na nogi, jak w limuzynie, jedynie bagażnik nie należy do wielkich.
Jestem szalenie zadowolony z zakupu, uważam że w tej cenie samochód ma wszystko : przykuwający uwagę wygląd, wygodę, moc. Szczerze mówiąc nie zamieniłbym na nowsze Audi, czy BMW które chodzą za podobne lub większe pieniądze - brak im duszy, tego czegoś
Pojawiają się już jakieś małe usterki jak ciężko chodząca szyba czy branie oleju, ale mój model ma już 13 lat.
Odpukać, dotychczas miałem tylko usterkę wynikającą z przygnitych kabli.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0d V6 238KM 175kW [l/100km]

10,3