Ocena kierowcy - Jaguar XF I Sedan

Anonymous, ponad rok temu
Silnik 3.0 V6 238KM 175kW
Rok produkcji 2009
Jaguar XF I Sedan 3.0 V6 238KM 175kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Chodzi bardzo gładko i jest dynamiczny. Brzmienie naprawdę potrafi zaskoczyć. Myślałem że bedzie bardziej zdławiony a jednak potrafi zamruczeć.
Ma swój styl i "duszę". Oryginalny samochód z klasą, wyróżniający się z tłumu. Ma w sobie to coś. Oczywiście jest to samochód nie dla wszystkich i nie każdemu się spodoba, natomiast ja lubię oryginalne maszyny i jak patrzę na te wszystkie BMW, Mercedesy czy Audi to trochę mi się robi niedobrze, są to po prostu bardzo nudne samochody (no ale to już kwestia gustu). Dobre nagłośnienie (mam wersję pośrednią, Jaguar Premium 320w), bardzo dobre wyciszenie, super materiały i piękna linia nadwozia oraz wnętrze.
Silnik chodzi bardzo gładko i cicho przy czym potrafi zamruczeć jak mu się przyciśnie. Bardzo przyjemny dźwięk V6. Jeżeli chodzi o samą dynamikę silnika to wiadomo, nie jest to demon natomiast radzi sobie bardzo dobrze jak na masę i gabaryty samochodu. Jak na razie po roku eksploatacji oprócz podstawowych rzeczy eksploatacyjnych nie byłem zmuszony wymieniać, nigdy mnie nie zawiódł przez ten czas.
Nie jest mega szybka, ale nie jest też w żadnym wypadku wolna. Pasuje do charakteru auta. Działa w sposób wyrafinowany. Biegi zmienia bezszelestnie, gdy trzeba redukuje naprawdę szybko. Mogła by trzymać troszkę wyższe obroty, czasami utrzymuje nawet 1200 obrotów przy jednostajnej jeździe, ale to zalatwia tryb sport, wtedy trochę agresywniej zmienia biegi i trzyma nieco wyższe obroty i nie dlawi tak silnika.
No tutaj naprawdę miłe zaskoczenie. Przed zakupem spodziewałem się bardziej stylu Mercedesa, a jednak bliżej tutaj BMW, układ bardzo bezpośredni, reaguje natychmiastowo.
Brak jakiejkolwiek korozji.
Jeżeli chodzi o tył, dało by się lepiej, ale nie można mieć wszystkiego. W zamian mamy piękną linie coupe. :) Pozatym jest kamera cofania więc to żaden problem. Z przodu jak najbardziej ok.
Kokpit rozplanowany bardzo dobrze, jest dosyć minimalistyczny, nie ma zbyt dużej liczby niepotrzebnych przycisków. Bardziej zaawansowane opcje mamy ukryte w systemie obsługiwanym ekranem dotykowym który działa naprawdę dobrze jak na lata w których powstał. Widać, że mamy do czynienia z górną półką jeżeli chodzi o jakość wykonania. Siedzenia nie są ani za miękkie ani za twarde. Bardzo dobrze wyprofilowane chociaż na pierwszy rzut oka może tak nie wyglądają. Bardzo dobrze się w nich czuję na dłuższych trasach.
Zarówno klimatyzacja jak i ogrzewanie bardzo wydajne. Nie mam zastrzeżeń. W zimę dosłownie po kilkunastu sekundach robi się ciepło. Dużo umilają przebywanie w aucie również takie udogodnienia jak ogrzewane i wentylowane fotele czy podgrzewanie kierownicy. W zimę pomaga także podgrzewana przednia szyba.
Z przodu miejsca naprawdę dużo, z tyłu mogło by być troszkę więcej jeżeli chcemy zabrać kogoś wyższego. Osoby powyżej 185cm mogą mieć już problem, głównie przez nisko odpadającą linię dachu, no ale mi to nie przeszkadza bo jeżdżę z przodu :)
Do 200 km/h naprawdę cicho, da się rozmawiać bez podnoszenia głosu. Poziom mniej więcej BMW E65.
Jak na razie zero jakichkolwiek awarii przez rok uzytkowania. Wymieniałem tylko typowe elementy eksploatacyjne (m.in elementy osprzętu, świece, klocki hamulcowe). Ceny nie są niskie, ale nie zwalają z nóg. Raczej nie ma co się tutaj popsuć. Spalanie benzyny w moim przypadku mieszane (ok 30% miasto,reszta trasa) to 10.8l / 100km według komputera pokładowego. Sam nie obliczałem. Gazu nie zakładałem więc nie wiem.
Naprawdę fajny samochód za rozsądne pieniądze.
Brak
Brak